UEFA Euro 2020 Fantasy Football Oyunu

EnesEfe

Hectopat
Yer
Beşiktaş çArşı
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Sevgili futbolsever Technopatliler, bildiğiniz üzere 12 gün sonra Milli Takımımızın da katıldığı EURO 2020 futbol turnuvası başlayacak. Turnuvanın daha iyi takip edilmesi, insanların daha çok ilgi göstermesi için Fantasy Football adında bir oyun çıkarıyormuş senelerdir UEFA. İnternetten araştırma yaptım bayağı güzel ve heyecanlı bir şeye benziyor.
Şöyle kabaca ve detaysız bir şekilde bir kısmını anlatayım: Size €100M para veriyorlar, bu parayla turnuvaya katılan takımların oyuncularını alıyorsunuz ve 15 kişilik bir ekibiniz oluyor. Her oyuncunun değeri farklı ve oyunun en önemli özelliği oyun sanal değil. Takımınıza aldığınız oyuncular gerçek maçlar oynandıktan sonra kendilerinin ve takımlarının performanslarına göre puanlar kazanıyorlar ve tüm gruplardaki örneğin 1. maçlar bittikten sonra bu puanların toplamına göre sıralama oluyor.

Fakat YouTube'da Türkiye'den çok video çeken yok ben de Ekşi Sözlük'ten görmüştüm fakat tam olarak oyunu açıklayan birini bulamadım kurallar da İngilizce zaten. Peki bu oyunu oynamış ve bizlere anlatabilecek var mı? Eğer güzel bir katılım sağlayabilirsek Technopat Ligi de kurabiliriz. Mutlaka bakmanızı tavsiye ediyorum.

Puanlama Sistemi
1622454167434.png

Son düzenleme:

Geri
Yukarı