UEFA'dan Beşiktaş'a kötü haber

Makaleler
151
Yer
Çengelköy
Daha fazla  
Profil Kapağı
1524428124
Beşiktaş'ın, finansal ihlal yapmadığını ispatlayamaması halinde 2021-22 sezonunda UEFA gelirinin yüzde 15'ine el konulacak.

UEFA'dan yapılan açıklamada, kulüp finansal kontrol kurulu (cfcb) yargı birimin verdiği karar sonucunda, Beşiktaş ile finansal fair play (ffp) çerçevesinde yapılan anlaşma sonrasında siyah-beyazlı ekibin finansal ihlal yaptığı belirtildi.

Beşiktaş'ın 30 Eylül 2020 tarihinde süresi dolan ödemeyi gerçekleştirmemesi nedeniyle 2021-22 sezonunda UEFA organizasyonlarından elde edeceği gelirin yüzde 15'ine el koyulacağı duyuruldu.

Açıklamada, siyah-beyazlı ekibin ödemeyi zamanında yaptığına ilişkin kanıtını 30 Haziran'a kadar sunması halinde verilen söz konusu cezanın kaldırılacağı da vurgulandı.

Kaynak: A.A.

Futbola uzak bir birey olarak söylüyorum. Kulüplerimiz maddi konuda rezalet yönetiyorlar. Fanatiklerin gazı alınsın diye yaşlanmış futbolculara değerinden fazla para veriyorlar. Keşke Portekiz ve İngiltere liglerindeki bazı takımları örnek alıp, daha düşük paralar ile genç yetiştirmeye odaklansak. 😩

Gerçi Futbol'un genel olarak kendini değiştirmesi gerekiyor. Bu sistem ile giderse ölü bir eğlence sektörüne dönüşecek. Evet, Futbol bir eğlence sektörüdür. Rakipleri farklı alanlarda da olsa onlara göre evrilmesi gerekir. Basketbol maçları izlemek Futbol izlemekten hep daha fazla keyif vermiştir.

Maddi gelirleri artırmak içinde şu yayın haklarındaki fiyatlara da ayar çekmeleri gerekiyor. Yüksek fiyata satıldığından 100 kişi alacaksa 10 kişi alıyor ve oralardan gelir gelmiyor. Pandemiden dolayı bilette satamıyorlar. :D

Son düzenleme:
Beşiktaş için gerçekten kötü bir haber. Kulüpler herkesin bildiği gibi finansal yönetim olarak rezalet, bana göre bunun sebebi özellikle büyük olan kulüplerin aynı zamanda paravan görevi görmesi ve çok kişinin cebini haksız kazançla doldurması; sportif başarının tamamen göz boyamayla alakalı olduğunu ve artık kulüplerimizin çoğunun çöküşe doğru gittiğini düşünüyorum.

Geri
Yukarı