Çözüldü UEFI BIOS Secure Boot açılmalı mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Ubuntu üzerine işletim sistemi kodlamayı planlıyorum. Windows 10 + Ubuntu dual boot mu yapmalıyım? Yaparsam Secure Boot açık mı olmalı?
Dual boot öneririm. Secure Boot kapalı olmalı. Bazı UEFI/BIOS'larda Secure Boot sekmesinde "Windows UEFI Mode" seçeneğini "Other OS" yapmanız da iş görür.

Çok teşekkürler :). Hocam Secure Boot açık ve Other OS ayarlarsak Ubuntu çalışır mı?
Çalışır. Zaten Other OS kapalı demek diye biliyorum. Ubuntu kullanmayın bence. Uygulama mağazası sıkıntılı, çalışana kadar asırlar geçiyor. Başka dağıtımları sanal makineye kurup beğendiğinizi kullanmanızı öneririm.

Çalışır. Zaten Other OS kapalı demek diye biliyorum. Ubuntu kullanmayın bence. Uygulama mağazası sıkıntılı, çalışana kadar asırlar geçiyor. Başka dağıtımları sanal makineye kurup beğendiğinizi kullanmanızı öneririm.
Hocam Ubuntu üzerine bir dağıtım kodlamayı düşünüyorum. Peki sanal makineye bir tane GNU/Linux dağıtımı kurduk. RAM' i kaç GB ayarlayacağız?

Geri
Yukarı