UEFI desteklemeyen anakarta nasıl Windows kurulur?

Mbappee

Decapat
Yer
Denizli
Anakartım: GA-78LMT-S2 (socket M.2) ve UEFI desteklemiyor YouTube'dan izlediğim videolarda UEFI destekli formatlayıp kuruyorlardı UEFI olmadan fakat PC'yi formatlayıp Windows'u nasıl kurucağımı gösteren bir video var mı? Bu işlerden çok anlamıyorum da legacy destekliymiş sanırım anakartım. BIOS'um güncel. Windows'u flash belleğe indirdim başka ne indirmem lazım ISO dosyasını ayrı olarak mı indirmem gerekiyor? Rufus ile olur mu? Buradaki rehberi okudum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartım: GA-78LMT-S2 (socket M.2) ve UEFI desteklemiyor YouTube'dan izlediğim videolarda UEFI destekli formatlayıp kuruyorlardı UEFI olmadan fakat PC'yi formatlayıp Windows'u nasıl kurucağımı gösteren bir video var mı? Bu işlerden çok anlamıyorum da legacy destekliymiş sanırım anakartım. BIOS'um güncel. Windows'u flash belleğe indirdim başka ne indirmem lazım ISO dosyasını ayrı olarak mı indirmem gerekiyor? Rufus ile olur mu? Buradaki rehberi okudum.
Rufus ile iso dosyasını legacy olarak belleğe kuracaksınız. Legacy olarak belleğe yükleme yapıldığından anakartınızın bios ayarlarından legacy ayarı yinede vardır enable vs gibi bunu enable yapmalısınız. Daha sonra Boot ekranından biosa göre değişiklik gösterebilir, belleğinizi en yukarı çekeceksiniz. F10 yapıp kuruluma geçeceksiniz.

Geri
Yukarı