UEFI Sistem Anakart Logosuyla Açılmıyor

370335

Hectopat
Makaleler
1
Merhaba. Telefon hatları var arıyorum açmıyorlar. Mesai saatleri içinde kaç kere çaldırdım Allah'tan Xbox kullanmıyorum adamı çileden çıkartırlar. Windows 11 kullanıyorum Windows'un yapımcısı da Microsoft.

Konu şu şekilde: Bilgisayarim UEFI ama Windows logosuyla açılıyor. Anakartımın markası olan ASUS'la görüştüm anakartlık bir durum yok dediler. SSD'min markası olan Samsung'la görüştüm onlar da bir problem yok dediler. Sisteme temiz UEFI emin olarak kurdum ama sorun gene devam ediyor. Artık durumun sistem değil işletim sisteminin yapımcısı olan Windows'tan şüphelenmeye başladım ki eminim sistemimin bir parçasında zarar yok. Bu konu hakkında iletişime geçemiyorum. Microsoft'la konuyla ilgili siz forumdaşlarım yardım ederse yardıma da açığım.

Not: Bu yaşadığım durum arada oluyor ve bazen sistemde geç kapanma sorunları bile olabiliyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorun tam anlamıyla ASUS logosu ile açılmaması mı? BIOS ayarlarından logoyu kapatırsanız Windows logosu ile açılır. Açık tutarsanız anakart markası ile açılır.

Nokta nokta dönen bir logo var ondan bahsediyorum.
BIOS ayarlarından yapacaksın onu. Logo açacaksın.

Nokta nokta dönen bir logoyla aciliyor bazen.

Ha o eskiden güzel duruyordu sonra tekrar nokta şekilden dönmeye başladı. Bende de öyle. Belki yeni sürümde tekrar öyle yaparlar. Kaldırmışlar onu galiba.

Güzel durması değil bu durum oluştuğunda sistem geç açılıyor.
Sorun tam anlamıyla ASUS logosu ile açılmaması mı? BIOS ayarlarından logoyu kapatırsanız Windows logosu ile açılır. Açık tutarsanız anakart markası ile açılır.

Anakart logosunun altında o nokta nokta dönen logoyla açılıyor bazen ve bu durum benim canımı çok sıkıyor.

Geri
Yukarı