UEFI Windows 10 Kuramama Sorunu (0x8007025D)

Elfen

Hectopat
Daha fazla  
Yakın zamanda bir bilgisayar topladım, bilgisayarımın BIOS sistemi UEFI Windows 10 64 bit sürümünü indiriyorum. Rufus ile 2 farklı USB belleğe yazdırdım fakat hiçbir şekilde kurulumu sağlıklı bir şekilde devam ettiremiyorum. Yüklemenin 2. adımında biraz ilerledikten sonra hata veriyor, hata;

"Windows, gereken dosyaları yükleyemiyor. Yükleme için gereken tüm dosyaların kullanılabilir olduğundan emin olun ve yüklemeyi yeniden başlatın.
Hata kodu: 0x8007025D"

Yaptıklarım;

Windows'u hem kendi web sitesi üzerinden indirdim hem de farklı Website'ler üzerinden indirip dosyayı USB'ye yazdırdım.

Anakart Modelim;
  • B150M-K-D3
Cidden artık kafayı yeme noktasına geldim yardımcı olacak arkadaşlara teşekkür ederim.

Güncelleme ;

Gidip yeni DVD-ROM aldım windows 10 cd'si aldım taktım yine aynı problem sanırım anakartımda bir ayar yapılması gerekiyor. Halen yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleme:
Konuyu tamamen unutmuşum. Sorun RAM'den kaynaklanıyormuş. RAM'lerimden biri'ni çıkardım sorunsuz bir şekilde kurulum oldu öteki RAM'i kontrol ettiğimde birinin bozuk olduğunu fark ettim.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı