UEFI Windows 10 Kurulumunda Pro veya Home Seçimi

emre mtlr

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Technopat UEFI Windows 10 indirme rehberi yapmıştı izleyeneniz varsa. Ben bu konu hakkında bir yere takılmış bulunmaktayım ve size sormak istiyorum. İndirme esnasında Ali Güngör adlı abimiz dil, mimari, ve sürüm seçim bölümünü windows 10 pro yapmıştı. Ancak bende onunkisiyle aynı şeylere yapmama rağmen bende sadece windows 10 yazıyordu. Yani ne Pro ne Home, sadece windows 10 yazıyordu ve ben onu işaretleyip diğer adımları yaptım ve indirmeyi başlattım.

Şimdi ben yakın zamanda bir PC toplayacağım ve windows 10'u kendim UEFI olarak kuracağım Technopat yardımıyla. Ayrıca indirdikten sonra UEFI windows 10 USB'si hazırladım yine Technopat rehberiyle. Yani USB üzerinden windows 10 kurulumu yapacağım. O farklılıktan dolayı herhangi bir şey olmaz değil mi?
BIOS ekranında kurulum yaparken bize Pro, Home gibi seçenekleri sunar mı?
@Recep Baltaş @Ali Güngör yardımlarınızı bekliyorum.
Bu tür durumları sizin yardımlarınızla adım adım gerçekleştireceğim.

Son düzenleyen: Moderatör:
DXDIAG'dan yada winver'den işletim sistemi detaylarına, sürüm numarasına ve İS derlemesine bakabilirsin. Tavsiyem x64 Home kur.

Assigned Access, BitLocker ve EFS, Business Storage, Current Branch for Business, Group Policy Manager, Enterprise Data Protection, Enterprise Mode Internet Explorer, Hyper-V, Azure AD Account, Private Catalog, In-Place Upgrade from Pro to Enterprise gibi özellikleri zaten kullanmayacağın için PRO sürüm kurmanın lüzumu yoktur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar Technopat UEFI Windows 10 indirme rehberi yapmıştı izleyeneniz varsa. Ben bu konu hakkında bir yere takılmış bulunmaktayım ve size sormak istiyorum. İndirme esnasında Ali Güngör adlı abimiz dil, mimari, ve sürüm seçim bölümünü windows 10 pro yapmıştı. Ancak bende onunkisiyle aynı şeylere yapmama rağmen bende sadece windows 10 yazıyordu. Yani ne Pro ne Home, sadece windows 10 yazıyordu ve ben onu işaretleyip diğer adımları yaptım ve indirmeyi başlattım.

Şimdi ben yakın zamanda bir PC toplayacağım ve windows 10'u kendim UEFI olarak kuracağım Technopat yardımıyla. Ayrıca indirdikten sonra UEFI windows 10 USB'si hazırladım yine Technopat rehberiyle. Yani USB üzerinden windows 10 kurulumu yapacağım. O farklılıktan dolayı herhangi bir şey olmaz değil mi?
BIOS ekranında kurulum yaparken bize Pro, Home gibi seçenekleri sunar mı?
@Recep Baltaş @Ali Güngör yardımlarınızı bekliyorum.
Bu tür durumları sizin yardımlarınızla adım adım gerçekleştireceğim.
Evet Windows 10 olarak iniyor içerisinde Home ve Pro var, ürün etkinleştirme anahtarına göre Home ve ya Pro yükleniyor.

Windows 10 iniyor. Ardından sen ister Windows 10 Pro ister Windows 10 Home Keyi satın alıyorsun. Ardından girdiğin keye göre belli oluyor.

Ek olarak şunu da belirteyim, eğer kurulum esnasında bir ürün anahtarı girmezsen kurulumda sana hangi sürümü kurmak istediğini soruyor. Orada Home veya Pro seçebilirsin.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı