UEFI Windows 8.1 USB'ye Yazma FAT, FAT32 Hatası

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

apex1961

Kilopat
Daha fazla  
USB belleğe daha önceden 1 kez bu hatayı almadan önce yazmıştım fakat daha sonra tekrar lazım oldu. Yazmayı denedim ve bu hata ile karşılaştım. 1 kez yazdım sonra biçimlendirdim aynı USB belleğe daha da yazamıyorum.

Rufus FAT, FAT32 hatası.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Kingstone DTSE9 16 GB 14,6 GB olarak gözüküyor.

Uefi GPT NTFS olarak yazmaz demişti Recep Baltaş. Ama ben şuan o formatda yazdırabiliyorum sadece ve yazıyor. Anlamadım şey sorun çıkartırmı NTFS.

Aynı hatayı bende alıyorum. Çözüm bulamadım :(

(Açılış Diski Oluşturma Yöntemi) de ki işareti kaldırınca yazıyor.

Rufus.jpg

Kardeşim proplemi buldum. Yaptın iso dosyasını aç içinde 1 adet daha iso dosyası var. Sil iso dosyasını kurtul.

Bende aynı dertten 1.4.12.535 versiyonu ile muzdaribim hatta ben hiç yazdırabilmiş değilim. Şimdi NTFS sisteme GPT olarak yapıyorum, ne kadar sağlıklı acaba?

Yanlış Bilgilendirme
Windows 7 usb dvd download tool indirip bide bu programla deneyin. :)

Şimdi deneme fırsatım oldu ve çalışmadı zaten. Elimdeki Windows 8.1 Ocak 2014 güncel oarak x86 ve x64 tüm sürümler şeklinde. Sorun bundan kaynaklanıyor olmalı... Zaten bu iso ile Windows 8.1'in kendi sıfırlamasını da yapamıyorum sanırım bir şeyler eksik diyordu ama şimdi hatırlayamadım. Önerdiğiniz konudaki Windows 8.1'in update tarihi nedir, update 3 neye tekamül eder? Son olarak hangi sürümleri ihtiva eder?

Arkadaşım üzerinde oynanmış kalıplarla kurulum yapma. Boşver tarihini falan sonradan güncelleme yaparsın. Ayrıca AIO kurulum medyasıyla uefi kurulum yapamazsın zaten baştan söyleseydin belirtirdim. Uefi kurulum yapacaksan mutlaka 64 bit olmak zorunda 32 biti yok.

Cahillik başa bela :p Neyse indirdim denedim, benimde hassas olduğum bir konudur özüme döndürdü. Teşekkürler.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı