Ülke Ekonomisinin Venezuela'ya Dönmesi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Vallah benim durumum iyi. Allah'a bin şükürler olsun. Sistemime çok takıyorsunuz. Ama benim de problemlerim var. Mesela şu an oynayacak fazla oyun yok. Trainerli ''İmmortals Fenyx'' oynuyorum o da bitmek üzere.

Son kez söylüyorum. Adamla tartışmayın, cidden yazık edersiniz kendinize. Soruyorum, bu adama her şeyi doğru düzgün kanıtları ile anlatsaniz ki anlatıyorsunuz inanır mı? Düşünme ve sorgulama yetisini kullanabilir mi? Siz ona ne kadar cevap verirseniz şu an o kadar zevk alıyor. Hahaha atıp geçin.

Her şeyiniz çarpıtma. 7 kişilik bir aile ayda 2000 TL'ye doyuyor. 5 kişilik bir aile ayda 1500 TL doyuyor. Etin kilosu 80 TL değil. 45 TL'ye 35 TL'ye bile var. GeForce Now 1 yıl deli gibi istediğin oynu oynayacaksın. Uyduruk telefonundan uyduruk bilgisayarına istersen TV'ye bağla oyna. Bu da sana çok geliyorsa oyun oynama kardeşim. Neymiş öğrenci harçlık alıyormuş. Gitsin bir yerde bir ay çalışsın. 900 TL'nın 2 katını da kazanır. Sonra 1 yıl ne istiyorsa oynasın. Anca ağlayın sızlayın başka bir olay yok. Öldük bittik ''vuvuzela olduk''. He, kardeşim he! Hadi git ''vuvuzela'' çalmaya devam et. Gökten para gelir sana.
Ne boş adamsın. İyice araştırmanı yap öyle gel ya da sen 1980'lerde felan yaşıyorsun. 2000 TL'ye şu dönemde 7 kişilik bir aile yaşıyorsa büyük ihtimalle sokakta yaşıyordur... A101 bile Üniversite şartı isteniyorsa bu gençler nereden iş bulacak? Ama bir dakika neden iş bulsun bu çocuğun okuması, eğlenmesi gerekiyor. Sana göre arabada lüks, telefonda lüks.

Son kez söylüyorum. Adamla tartışmayın, cidden yazık edersiniz kendinize. Soruyorum, bu adama her şeyi doğru düzgün kanıtları ile anlatsaniz ki anlatıyorsunuz inanır mı? Düşünme ve sorgulama yetisini kullanabilir mi? Siz ona ne kadar cevap verirseniz şu an o kadar zevk alıyor. Hahaha atıp geçin.
"Bir delille kırk alimi yendim, kırk delille bir cahili yenemedim."
Bunlar "Allah, namaz, şükür, bismillah" ile ülke yönetiliyor sanıyor. Laf anlatmaya çalışıp da parmaklarınızı yormayın gereksiz insanlar için.

"Bir delille kırk alimi yendim, kırk delille bir cahili yenemedim."
Bunlar "Allah, namaz, şükür, bismillah" ile ülke yönetiliyor sanıyor. Laf anlatmaya çalışıp da parmaklarınızı yormayın gereksiz insanlar için.
Allah mı yönetiyor iktidar mı belli değil.

Böyle sorgulayan arkadaşları görünce az da olsa umudum yeşeriyor. 👍🏻

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı