Ülke Yönetme Oyunu Tavsiyesi

Benim aradığım oyunda; kendi partimizi kurabilme veya başka partiye girebilme ve seçimleri kazanıp devletin başına geçme gibi mekanikleri olsun. Siyasete zaten ilgim var, ama hiç böyle bir oyuna rast gelmedim. Önerileriniz nedir?
Tropico 6 tavsiye ederim. Tam olarak dediğiniz gibi olmasa da belli görevlere göre yılınız uzuyor. İki grup var devrimci ve militarist denge sağlamak gerekiyor. Yine tarım ve ihracata göre ekonomiyi ayarlıyorsunuz. Fazla detaylı gelip sıkılmazsanız iyidir :)

Nostalji ile karışık şunları önerebilirim;
● Hearts of Iron 4
● Europa Universalis 4
● Sid Meier's Civilization 5 (5'ten sonrası da güzel ama bana 5 daha sempatik geliyor.)
● Command & Conquer Serisi (siyasete dayalı bir şey yok sadece strateji oyunu.)
● Total War Serisi (Empire, Rome 2, Atilla gibi serileri hoşunuza gidebilir.)
● Tropico 6
● Northgard

Belirtmiş olduğunuz kendi partimizi kurabilme veya başka partiye girebilme gibi mekanikleri olan oyunlara ben de rastlamış değilim fakat bunları sevebileceğinizi düşündüm. Büyük ihtimalle çoğunu da biliyorsunuzdur diye düşünüyorum.

1. Hearts of Iron 4: Oyun 1936 veya 1939' da geçiyor. 2.Dünya savaşını ele alan bu oyunda istediğiniz ülke olabiliyorsunuz. Detaylar çok fazla ama zamanla alışırsınız. Oyun 2016' da çıktı ve Modern Day, Road to 56 gibi modlarla destekleniyor.
  2. Tropico Serisi
  3. Age of Civilizations 2
  4. Europa Universalis 4

Benim aradığım oyunda; kendi partimizi kurabilme veya başka partiye girebilme ve seçimleri kazanıp devletin başına geçme gibi mekanikleri olsun. Siyasete zaten ilgim var, ama hiç böyle bir oyuna rast gelmedim. Önerileriniz nedir?

Lawgivers. Bu oyunu oynayabilirsin. Kendi partini kurup mecliste yasa çıkarıyorsun, milletvekillerini arttırıp iktidarı ele alabiliyorsun. Yeteri kadar milletvekilin olursa meclis başkanı bile olabilirsin.

Geri
Yukarı