Ülkece sonumuz nereye gidiyor?

Ne kadar mantıksız bir yazı. Okula gittiğim dönemlerde dershaneye de gidiyordum ve çok geç saatte çıkmam gerekiyordu. Yaşımla ve cinsiyetimle de bağlantılı olarak güçlü bir insan değilim. Yani iki cinsiyet arasındaki "fiziksel" güç farkının olduğunu reddetmek aptallıktır. Şimdi ben Türkiye gibi bir ülkede gece geç saatte her ne kadar dışarı çıkabilmek istesem de çıkamıyorum çünkü kendimi savunabilecek durumda değilim. Bu ülke mülteci kaynıyor. Onu geçtim, türkler de çok masum değil. Bunun için dershaneyi bırakmak zorunda kalmıştım. Çünkü orada herhangi bir şekilde şiddete uğrasam kimsenin ruhu bile duymayacaktı. Özellikle tenha olan yerlerde. Twitter gündemine yerleşmediğin sürece adaleti sağlayamazsın. Şiddeti sınıflandırmak hoş bir şey değil fakat ülkemizde eşinden, sevgilisinden psikolojik ve fiziksel olarak şiddet gören çokça kadın var. Bu durumu kullananlardan bahsetmediğimi bilin lütfen.

Polislerinde payı var bu cinayetlerde çünkü resmen emine bulut ölmeden 2 saat önce polise baş vurmuş.
en mantıklısı gaçın bu ülkeden
Polislerinde payı var bu cinayetlerde çünkü resmen emine bulut ölmeden 2 saat önce polise baş vurmuş.
En mantıklısı gaçın bu ülkeden.

Umarım başım belaya girmez.

Psikolojik ve fiziksel olarak şiddet gören çokça kadın var.
Fiziksel şiddet olarak kadınlar daha çok mağdur fakat psikolojik şiddet açısından da erkekler mağdur. (Tabi bu arada erkek kadın tarafından şiddet görünce kale alınmıyor onu yok saydım) Günümüzde sırf kadın olduğu için aşağılanan birisini görmedim fakat erkek olduğu için aşağılananı çok gördüm. Örneğin erkek az maaş alıyorsa karısı tarafından psikolojik ve ekonomik şiddet görebiliyor.

Polislerinde payı var bu cinayetlerde, çünkü resmen Emine Bulut ölmeden 2 saat önce polise başvurmuş.
Aslında en önemli etkenin Orta Doğu'nun iğrenç kültürü olduğunu düşünüyorum. İki cinsiyette cinsellik yönünden bastırılınca hangisi fiziksel olarak daha güçlüyse üste çıkıyor. Psikolojik olarak çökmüş durumdayız zaten. Orada cinsiyetin asla bir önemi yok. Eğer Onedio gibi garip ve saçma sitelerdeki gibi cinsiyeti bir yarışmışçasına gösterirsek daha çok işimiz var demektir.

Aslında en önemli etkenin orta doğu'nun iğrenç kültürü olduğunu düşünüyorum. İki cinsiyette cinsellik yönünden bastırılınca hangisi fiziksel olarak daha güçlüyse üste çıkıyor. Psikolojik olarak çökmüş durumdayız zaten. Orada cinsiyetin asla bir önemi yok. Eğer onedio gibi garip ve saçma sitelerdeki gibi cinsiyeti bir yarışmışçasına gösterirsek daha çok işimiz var demektir.

Katılıyorum abim grenn Card alacak çıkarsa ABD'de yaşayabiliriz.
Hocam başın belaya neden girsin düşünce özgürlüğü var.
Hükümeti eleştiririm kim ne yapacak korkmayın.

Yani gazeteciler sırf eleştirdi diye hapse girerken düşünce özgürlüğün öldüğünü düşünüyorum.

Fiziksel şiddet olarak kadınlar daha çok mağdur fakat psikolojik şiddet açısından da erkekler mağdur. (Tabi bu arada erkek kadın tarafından şiddet görünce kale alınmıyor onu yok saydım) Günümüzde sırf kadın olduğu için aşağılanan birisini görmedim fakat erkek olduğu için aşağılananı çok gördüm. Örneğin erkek az maaş alıyorsa karısı tarafından psikolojik ve ekonomik şiddet görebiliyor.
Evet, benim de bahsettiğim bu zaten. Bastırılmışlıktan dolayı iki cinsiyet de biribirine şiddet uyguluyor ancak fiziksel şiddet çok daha ağır. Psikolojik şiddetler normalde intiharla sonuçlanabilirken ülkemizde bu durum biraz farklı. Bu da dini etkenlerden tabii ki de. Ancak sonuç olarak fiziksel şiddette mağdur sayısı benim için daha önemli. Feminist değilim, feminazi asla değilim ve görüşlerim uyuşmuyor. Psikolojik şiddetten geri dönüş varken fiziksel şiddet ölümle sonuçlanıyor. Sokakta gezerken birisi tarafından saldırıya uğramayacağımın bir garantisi yok ve bu beni daha da karamsar yapıyor.

Evet, benim de bahsettiğim bu zaten. Bastırılmışlıktan dolayı iki cinsiyet de biribirine şiddet uyguluyor ancak fiziksel şiddet çok daha ağır. Psikolojik şiddetler normalde intiharla sonuçlanabilirken ülkemizde bu durum biraz farklı. Bu da dini etkenlerden tabii ki de. Ancak sonuç olarak fiziksel şiddette mağdur sayısı benim için daha önemli. Feminist değilim, feminazi asla değilim ve görüşlerim uyuşmuyor. Psikolojik şiddetten geri dönüş varken fiziksel şiddet ölümle sonuçlanıyor. Sokakta gezerken birisi tarafından saldırıya uğramayacağımın bir garantisi yok ve bu beni daha da karamsar yapıyor.

Feminist siniz herhalde.

Geri
Yukarı