Ülkede ne düzelsin isterdiniz?

Ülkede ne düzelsin?

• Ekonomi

• İşsizlik

• Yönetim

• Denetim

• Cahillik

• Ekonomi

• Körlük

• Alım gücü

• Ekonomi

• Nereden tutsan elinde kalıyor. Welcome to Venezuela_v2

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.
lh5mlai685g01.png

Böyle olması en iyisi olacaktır.
Abartmasak?
Hangi ülkede olduğunu yazmama gerek yok sanırım.

Eki Görüntüle 1223867
Yönetim değişirse her şey baştan değişir. Yeni başkan yeni yönetim demektir. Yönetim en büyük kümedir o anketin arasında.

Bu arada laik olmamız da çoğu şeyi çözer. Neden dersen laik bir ülke olursan Allah kitap diye oy toplanmaz. Haliyle az da olsa duyar kasan değil de hak eden Cumhurbaşkanı olur. Eğer o da iyi yönetebilirse bu listedeki her şey düzelir.

Mustafa Kemal Atatürk'ün hatası çok yumuşak kaldı bu laiklik konusunda.

Devlet işlerine din işlerini karıştıranın yasalar gereği istisnasız bir şekilde hayatının karartılması falan gerek ki bunlar olmasın.

Son düzenleme:
Mustafa Kemal Atatürk'ün hatası çok yumuşak kaldı bu laiklik konusunda.

Devlet işlerine din işlerini karıştıranın yasalar gereği istisnasız bir şekilde hayatının karartılması falan gerek ki bunlar olmasın.

Haklısınız aslında ancak Atatürk çok katı kurallar getirseydi bu sefer de insanları kandırıp iç savaş çıkartabilirlerdi. Ama dediğim gibi laiklik şart.

Eğitim. Halkı eğitmediğimiz sürece yanlış liderler seçilmeye devam edecek. Şu anda yaşadığımız durum -biraz da hor görülen- eğitimsiz insanların, eğitimli insanları yönetme isteği. İnadına RTE diyenlerin asıl mottosu bu. Bakın siz eğitimlisiniz ama iktidar bizde.

Yeni konular

Geri
Yukarı