Ülkeden kaçmak artık mümkün değil

Artorias74

Kilopat
Makaleler
11
Zekası, imkanı olan çoktan yurt dışına gidip hayatını kurtardı. Artık bu saatten sonra hiçbir Avrupa ülkesi bize vatandaşlık vermez. Zaten ekonomik kriz var, eğitim sistemi yerlerde, hangi parayla hangi tahsille millet yurtdışına gidip hayatını kurtaracak. Eğer anneniz babanız sayılı zenginlerden değilse bizimle sürüneceksiniz. Kimse boşuna ülkeden kaçıp hayatını kurtarma hayalleri kurmasın, yapamadığınızda acısı büyük olur. Artık biz bizeyiz, bu ülkede yaşadığımız sürece sürüneceğiz. Suriyelilerde malum her gün bir çocuk yapıyor, kendi ülkemizde mülteci olacağız. Hayal kurmak bile bize çok.

Hocam sizi sürekli bu tarz konular açarken görüyorum. Evet, haklı değilsiniz vs. demiyorum. Ama bu tarz konular açarak da düzeleceğine olan inancım giderek azalıyor. Bize çözüm lazım, daha önemlisi okuyan, bilim ile karar veren insanların çözümlerini uygulayacak hükümet lazım. Türkiye çok güzel bir ülke, ama şu an potansiyelini kullanamıyor maalesef.

Bıktım, gına geldi artık böyle yakınmalardan.

Bir olup, ülkeyi geliştirmek adına etki alanımızda olan sorumluluklarımızı en iyi şekilde yerine getirmek varken neden sürekli yakınıp birilerine bel bağlamaya devam ederiz anlamıyorum ki. Milletimizin süregelmiş kronik arızalarından biri de bu sanırım. Bel bağladığın adam sırtından attığında saydır anca. Neden bir şeyleri değiştirmek adına, yaptığımız işin en iyisini düşe kalka da olsa yapmaya çalışmıyoruz? Fakir bir ülkeyiz lakin bunu iyisiyle kötüsüyle düzeltmek de bizim sorumluluğumuzda. Atalarımızdan, özellikle Atatürk'ten miras kalan ideal bu yönde. Yeter artık, az biraz silkelenin soğuk suyla yüzünüzü yıkayın.

Bıktım, gına geldi artık böyle yakınmalardan.

Bir olup, ülkeyi geliştirmek adına etki alanımızda olan sorumluluklarımızı en iyi şekilde yerine getirmek varken neden sürekli yakınıp birilerine bel bağlamaya devam ederiz anlamıyorum ki? Milletimizin süregelmiş kronik arızalarından biri de bu sanırım. Bel bağladığımız adam sırtından attığında söv say anca. Neden bir şeyleri değiştirmek adına, yaptığımız işin en iyisini düşe kalka da olsa yapmaya çalışmıyoruz? Fakir bir ülkeyiz; lakin bunu iyisiyle kötüsüyle düzeltmek de bizim sorumluluğumuzda. Atalarımızdan, özellikle Atatürk'ten miras kalan ideal bu yönde. Yeter artık, az biraz silkelenin soğuk suyla yüzünüzü yıkayın.
Atamın arkasında ordu vardı, halkın çoğunluğu vardı, kendisi oyunu yazan adamdı. Yeni Türkiye'de azınlıksan yol katedemezsin, bazı yöntemler dışında.

Yeni konular

Geri
Yukarı