Ülkemizde Pitbull yasak mı?

Zevahir

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar İstanbul'a yerleştiğim ev bahçeli bir eve ve çocukluk hayalim olan bir köpek sahiplenme, bir köpek dostumun olmasını istiyorum. En düşkün olduğum tür Husky olmasına karşın, sıcaklıktan dolayı bakılması da bir o kadar zor yani köpek açısından sıkıntı. Ben de Pitbull köpeklerini de çok severim lakin sürekli bir zabıta baskınları falan oluyor anlayamadım tam olarak. Ülkemizde Pitbull yasak mı değil mi? Bunu bana açıklayabilecek birisi var mı? Lütfen sadece bilgisi olan arkadaşlar yorum yapsınlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
“Pitbull Terrier, Japanese Tosa gibi tehlike arz eden hayvanları üretmek; sahiplendirilmesini, ülkemize girişini, satışını ve reklamını yapmak; takas etmek, sergilemek ve hediye etmek yasaktır”

Ha tabii birisi sizi ihbar etmediği sürece, yolda pitbull ile beraber görünmediğiniz sürece bir sıkıntı teşkil etmeyecektir. Ama ben "Hayvan nasıl yetiştirilirse öyle davranır" tezine tam olarak katılmıyorum. Çünkü bazı köpekler kendi kanaatimce genetik olarak daha agresif oluyorlar. Daha uysal türlere bakmanızı öneririm.

Arkadaşlar İstanbul'a yerleştiğim ev bahçeli bir eve ve çocukluk hayalim olan bir köpek sahiplenme, bir köpek dostumun olmasını istiyorum. En düşkün olduğum tür Husky olmasına karşın, sıcaklıktan dolayı bakılması da bir o kadar zor yani köpek açısından sıkıntı. Ben de Pitbull köpeklerini de çok severim lakin sürekli bir zabıta baskınları falan oluyor anlayamadım tam olarak. Ülkemizde Pitbull yasak mı değil mi? Bunu bana açıklayabilecek birisi var mı? Lütfen sadece bilgisi olan arkadaşlar yorum yapsınlar.
Bugün gördüm sokakta sahibi ağızlık ile gezdiriyordu. Birileri şikayet etmekdikçe bir şey olmaz da o pitbull ölümlü Ya da yaralanmalı bir olaya karışırsa başın inanılmaz ağrır. Sosyal medayada büyük baskı var pitbullara karşı. Yeni yasa çıkarma ihtimalleri yüksek. Husky'ler inanılmaz tatlı hayvanlar, bir ara maskeli olanından beslemiştim. Açıkçası kışları İstanbul serin olur yani hayvanda kış ve sonbaharda sıkıntı olmaz. İlkbaharın da çok sıkıntılı geçeceğini düşünmüyorum. Yazın külübesine vantilatör buz koyarsınız bahçe hortumu ile günde 1-2 defa ıslatırsaniz, gölgelik yerde külübe yaparsanız çok da büyük sıkıntı olmaz diye düşünüyorum. Çok tatlı hayvanlar gerçekten.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ek olarak hemen 2 sokak ötemde apartman bahçesinde Pitbull ve Dogo bakan birisi de var. Ve uzun süredir oradalar. Pek de doğru işlemiyor sanırım sistem.

Pitbull çok sıcak kanlı bir hayvan, sonsuz bir enerjisi var. Ben bir arkadaşımda sevmiştim. Şu kadarını söyleyebilirim ki, ihtiyaçları sadece yiyecek ve su değil, ısırma güdüleri kontrolü ele geçirebiliyor. Pitbull melez bir tür yani dengesiz olması bundan kaynaklı, bir kez ısırırsa ölse bırakmaz. Size tavsiyem saldırgan olmayan türler. Ayrıca nasıl yetiştirdiğiniz de önemlidir.

Pitbull nasıl yetiştirdiğine bağlı. Burada sahibi devreye giriyor.

Sevgi verirsen, sevgi dolu bir köpek olur.

Ona şiddet gösterirsen, dövüş köpeği yani saldırgan bir köpek olur.

Burada sahibi devreye giriyor köpeğin. Sahibi nasıl bir insan ise köpek de öyle bir köpek olur kısaca 🤠

“Pitbull Terrier, Japanese Tosa gibi tehlike arz eden hayvanları üretmek; sahiplendirilmesini, ülkemize girişini, satışını ve reklamını yapmak; takas etmek, sergilemek ve hediye etmek yasaktır”

Ha tabii birisi sizi ihbar etmediği sürece, yolda pitbull ile beraber görünmediğiniz sürece bir sıkıntı teşkil etmeyecektir. Ama ben "Hayvan nasıl yetiştirilirse öyle davranır" tezine tam olarak katılmıyorum. Çünkü bazı köpekler kendi kanaatimce genetik olarak daha agresif oluyorlar. Daha uysal türlere bakmanızı öneririm.

O resmen palavra. Kim uydurduysa herkes inanmış.

Yeni konular

Geri
Yukarı