Ülkemizdeki oyun düşmanlığı

Oyunlar aslında zevk vermeyen zaman kaybından başka bir şey değil değildir. En önemli şey olan zamanımızı harcıyor. Gençlerimizin oyun yerine ilim, felfese ile uğraşması ülkemiz ve gençlerimizin daha hayrına olur.

Zaman kaybının sebebi oyun değildir. Zamanı kötü kullanmaktır. Oyun oynayan bir genç oyun oynayarak zaman kaybetmez. Oyun oynamak günümüzün bir ihtiyacıdır. Ayrıca bütün oyunlar zararlı kötü diye bir şey yok. Tabii ki kötü oyunlar var. Onlardan uzak durmak gerekir. Bütün oyunlar şiddet içermez. Bilimkurgu vs oyunları da bulunmaktadır. Şahsen zamanı iyi yönetiyorum ve günde yaklaşık 4 saat çatır çatır oyun oynuyorum. Harcadığım zaman için pişman değilim. Çünkü iyi bir fen lisesinde okuyorum, canlı derslerimi aksatmıyorum bunun yanında yazılım ve web tasarım ile ilgileniyorum. Artık oyun oynamanın bir zaman kaybı olduğunu düşünmemek gerek. Boş vakit geçirmek ve oyun işini kontrol edememek zaman kaybıdır.

Not: Eklemeyi unutmuşum o kadar zamanı PC başında geçirerek sağlığımı da riske atmıyorum. Günde en az 1 saat spor yapıyorum.

Son düzenleme:
Nasıl zevk vermiyor? Ben şahsen iyi bir oyun oynayarak kaliteli zaman geçirdiğimi düşünüyorum. Oyunlar da ingilizce bile öğrenebilirsiniz. Yıl olmuş 2021 artık böyle saçma sözler söylemenin bir gereği kalmadı.
Birde bu çıktı "İngilizce geliştiriyormuş" pire için yorgan yakıyorsun yani bahane üretmenin manası yok. Zevkli zaman geçirebiliyorsun ama kaliteli zaman geçiremiyorsun sana hiçbir katkısı, faydası olmayan sanal dünya ile vaktini öldürüyorsun bunu savunmanın manası yok. Yıl 2080 olsa ne yazar? Vakit kaybından başka bir şey olmadığı açık.
Dostum boşver. Herkesin zevki ayrıdır. Bu insanlar zevkten anlamaz zaten. Türkiyenin yarısı böyle.
Umarım beni o düşündüğüm kitleye dahil etmiyorsundur. Oyun oynayarak yani vaktimizi boşa harcayarak ne kendimize faydamız dokunuz ne de ülkemize. Zevk dediğin aptal saçma renkli kodlanmış ekrana bakarak zaman öldürmek mi? Yoksa bilim öğrenmek mi daha zevkli?
"Oyunlar aslında zevk vermeyen zaman kaybından başka bir şey değildir." Cümlesinde çok kaptırmayın diye bir anlam çıkaramadım ben. Bildiğin oynamayın diyor.
Bende oyun oynuyordum Hearts Of İron 4, Total War, Warband delisiydim ama azaltarak bıraktım iyi ki de bırakmışım. Direkt bırakamıyorsanız azaltarak bırabilirsiniz.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı