Ülkemizdeki oyun düşmanlığı

Ülkede oyunlara karşı bir önyargı var. Bu önyargı en fazla orta yaş grubundaki insanlarda oluyor çünkü onların dönemlerinde hem oyun sektörü bu kadar gelişmemişti hem de teknoloji bu kadar içimizde değildi. O yüzden insanlar her suçu oyunlara atıyor. Daha doğrusu teknolojiye atıyor. Bunun en büyük nedeni Televizyon ve Kanallar. Artık eskisi gibi geleneksel haber izleme alışkanlığının bittiğini gören kanallar izleyicilerini kaybetmemek için suçu oyunlara ve teknolojiye atıyor.

Son düzenleme:
Ülkede oyunlara karşı bir önyargı var çünkü. Bu önyargı en fazla orta yaş grubundaki insanlarda oluyor çünkü onların dönemlerinde hem oyun sektörü bu kadar gelişmemişti hem de teknoloji bu kadar içimizde değildi. O yüzden insanlar her suçu oyunlara atıyor. Daha doğrusu teknolojiye atıyor. Bunun en büyük nedeni Televizyon ve Kanallar. Artık eskisi gibi geleneksel haber izleme alışkanlığının bittiğini gören kanallar izleyicilerini kaybetmemek için suçu oyunlara ve teknolojiye atıyor.
Çok doğru söylediniz.

Benden yana sıkıntı yok. Benim peder bey deli gibi oyun oynar. Ben 27 yaşındayım o 55. Ben 3 yaşındayken PC almıştı eve.

İnsan nasıl yetişirse öyle devam ediyor hocam. Kendi deli gibi oyun oynadığı için abimle beni de oyuncu yaptı.

Benden yana sıkıntı yok. Benim peder bey deli gibi oyun oynar. Ben 27 yaşındayım o 55. Ben 3 yaşındayken PC almıştı eve.

İnsan nasıl yetişirse öyle devam ediyor hocam. Kendi deli gibi oyun oynadığı için abimle beni de oyuncu yaptı.
Böyle bir ailen olduğu için şanslıymışsın hocam. Ben 18 yaşındayım. İlk Pc'imi 6 yaşında babam aldı. Sonra bende bağımlılık başladı. Okulu felan asıyordum.
Babam yasakladı yaza kadar. Şimdi ise kendi Pc'im hala gizli gizli oynuyorum. Bırakamıyor insan.

Böyle bir ailen olduğu için şanslıymışsın hocam. Ben 18 yaşındayım. İlk Pc'imi 6 yaşında babam aldı. Sonra bende bağımlılık başladı. Okulu felan asıyordum.
Babam yasakladı yaza kadar. Şimdi ise kendi Pc'im hala gizli gizli oynuyorum. Bırakamıyor insan.
Babanızın da haklılık payı yok değil hocam.

Medya bu kadar kötülemese, belki bu kadar büyümezdi bu sorun. Şimdi doğal olarak aile çocuğuna değil televizyondaki habere daha fazla inanıyor. Benim ailem de bir sorun yok, babamda oyun oynar ben de.

Babanızın da haklılık payı yok değil hocam.
Aynen. Onun sayesinde İnternet ile tanıştım. Hala diyor İnterneti yararlı yollara kullan diye. Canlı derslete katılıyorum. Arada oyun oynamakta hakkım. Ona karışıyor. Zaten babam evde olduğu günler pcyi bile açamıyorum. 😃. Annem öyle bir insan değil. İstediğini yap diyor.

Geri
Yukarı