Ülkemizin geldiği duruma üzülmeden duramıyorum

Kazanamayacağını anladı ülkeyi daha da kötü hale nasıl getiririm diye uğraşıyor yapılan saçmalıkların hiçbirini çocuk yapmaz. Ha bir de yarını kesin olmayan yaşlılar (akkoyunlar) benim geleceğimi s. Fırsatınız imkanınız varsa 1 saniye bile durmayın. Benim imkanım olsa 1 saniyeyi geçtim 1 salise durmam işin kötü yanı da ülkemi seviyorum ama yaşanılacak yer değil artık.

Kazanamayacağını anladı ülkeyi daha da kötü hale nasıl getiririm diye uğraşıyor yapılan saçmalıkların hiçbirini çocuk yapmaz. Ha bir de yarını kesin olmayan yaşlılar (akkoyunlar) benim geleceğimi s. Fırsatınız imkanınız varsa 1 saniye bile durmayın. Benim imkanım olsa 1 saniyeyi geçtim 1 salise durmam işin kötü yanı da ülkemi seviyorum ama yaşanılacak yer değil artık.

İnsanlar için şu tabirleri bıraksak mı artık ayıp oluyor.

ülkemdeki bu cahil ve barbar kesimden iyice nefret ediyorum

Coğrafya kader değil o kaderi biz ellerimizle değiştirebiliriz. Coğrafya diye kendimizi kandırmayalım.
"Coğrafya kaderdir" klişeleşmiş varsayımını öne sürmedim farkındaysan. Söylemimi çarpıtma. Sadece yaşanılan coğrafyayı göz önünde bulundurduğumuzda bu yaşanılanların normal olduğunu dile getirdim.

Alışageldiğimiz yaşam şartları ve hayalini kurduğumuz; ekseninden sapamadığımız, aklımızın eriştiği en uç standartlar, her zaman ortalamanın aşağısı ile en asgari sınırlarında gezindi ve gezinmeye de halihazırda hâlâ devam ediyor.

Buna ek olarak ise insan en fazla; gördüğü, hissettiği, bildiği kadarıyla hayal kurabiliyor. Bunu belirleyen ve sınırlayan unsurlardan birkaçına da üstteki paragrafta fikir sahibi olunabilecek sıklıkta, ölçüde yeteri kadar yer verdim.

Değiştiremeyiz diye dile getirmiyorum; elle tutulabilir olan gerçek sadece bundan ibaret, bunu dile getirmeye çalışıyorum. Bizim lüks bildiklerimiz, global dünyada asgari sınıf-orta sınıf standartları arasında seyrediyor.

Gelişim demek sadece optimist davranmaktan değil, gerçekleri acı bile olsa sindirmekten de geçen bir süreçtir. Optimist uçak yapar; az buçuk dahi karamsarlığı olan bir kimse de güvenlik açısından açığı kapatmak adına, düşünür taşınır ve paraşütü icat eder. Bu örneği farklı senaryolarla, yerlerle ve zamanlarla da bağdaştırabilirsiniz.

Umarım anlaşılmıştır.

Son düzenleme:
Ülkemdeki bu cahil ve barbar kesimden iyice nefret ediyorum.

Dediğin gibi bu zihniyetler de bu günde olmamıza bir etken.
"Coğrafya kaderdir" klişeleşmiş varsayımını öne sürmedim farkındaysan. Söylemimi çarpıtma. Sadece yaşanılan coğrafyayı göz önünde bulundurduğumuzda bu yaşanılanların normal olduğunu dile getirdim.

Alışageldiğimiz yaşam şartları ve hayalini kurduğumuz, ekseninden sapamadığımız, aklımızın eriştiği en uç standartlar; her zaman ortalamanın aşağısı ile en asgari sınırlarında gezindi ve gezinmeye de halihazırda hâlâ devam ediyor.

Değiştiremeyiz diye dile getirmiyorum; elle tutulabilir olan gerçek sadece bundan ibaret, bunu dile getirmeye çalışıyorum. Bizim lüks bildiklerimiz, global dünyada asgari sınıf-orta sınıf standartları arasında geziyor. Gelişim demek sadece optimist davranmaktan değil, gerçekleri sindirmekten de geçen bir süreçtir. Optimist uçak yapar; az buçuk dahi karamsarlığı olan bir kimse de güvenlik açısından açığı kapatmak adına, düşünür taşınır ve paraşütü icat eder. Bu örneği farklı senaryolarla, yerlerle ve zamanlarla da bağdaştırabilirsiniz.

Umarım anlaşılmıştır.

Hiç anlamadım kusuruma bakma.

Yapılan anketler gösteriyor ki şu anda ülkeyi yöneten iktidarın tutunması imkansız. Bazı şeylerin değişmesi lazım ve bu değişimin de ben uzak olduğunu düşünmüyorum. Umuyorum ki kim gelirse gelsin yalnızca halkı düşünsün. Yani demem o ki, kendisi milyon dolarlık saraylarda yaşarken halkını patatese, soğana muhtaç etmesin. Yani, ülkedeki genç nüfus, mühendis, doktor, avukat, aydın kesim yurt dışına kaçmak için çabalarken, baştakiler rahatça ülkemiz süper güç demesin. Umuyorum ki ülkemizde kutuplaşmalar biter. Ötekileştiren yöneticiler gider. Umarım güzel günler görürüz.

Ve bence yine ülkeyi yöneteceklerin ilk el atması gereken şey eğitim.

Yeni konular

Geri
Yukarı