Ülkemizin geldiği duruma üzülmeden duramıyorum

Taciz, şiddet önlenebilecek şeyler değil her ülkede olur. Ekonomik olarak batı ülkelerine göre çok kötü olsak da acımızdan ölmüyoruz sonuçta düzelir. Eğitim sisteminin nesi var?

Türkiye gibi parası güvenilir olmayan ülkelerde para basmak, dağıtmak enflasyon yaratır. Milyonlarca gencin işssizliğinden kendileri de sorumlu, dandik açılalı 2-3 sene olan üniversitelere gitmeyeceklerdi herkes okumak zorunda değil.
Ciddi misiniz siz ya bu kadar mı kapalısınız dünyaya yapmayın hocam

Türkiye gibi parası güvenilir olmayan ülkelerde para basmak, dağıtmak enflasyon yaratır. Milyonlarca gencin işssizliğinden kendileri de sorumlu, dandik açılalı 2-3 sene olan üniversitelere gitmeyeceklerdi herkes okumak zorunda değil.
Senin aylar önce açılan konularda nasıl tek yönlü baktığını, nasıl bencil ve kendini düşünen biri olduğunu görmüştüm. Seninle tartışmaya girmeyeceğim. Kolay gelsin.

Taciz, şiddet önlenebilecek şeyler değil her ülkede olur. Ekonomik olarak batı ülkelerine göre çok kötü olsak da acımızdan ölmüyoruz sonuçta düzelir. Eğitim sisteminin nesi var?

Gencin işsiz kalması gencin suçu demek. Tabii imkan var, iş verenler seve seve işçi arıyor ama gençlerin işsiz kalması gençlerin suçu.

Ayrıca size ''haha'' attığım için son konuma ''haha'' atacak kadar komiksiniz :D
Sınavlar konusunda evet bencil olabilirim. Burada ne gibi bencillik gördün?
Ne bencillik mi gördün :D komikmiş.

Gencin işsiz kalması gencin suçu demek. Tabii imkan var, iş verenler seve seve işçi arıyor ama gençlerin işsiz kalması gençlerin suçu.

Ayrıca size ''haha'' attığım için son konuma ''haha'' atacak kadar komiksiniz :D
Teşekkür ederim. Tabi ki sadece gencin suçu değil, her adamı üniversiteye alırsan böyle bir şey ile karşılaşmak kaçınılmaz.

Sınavlar konusunda evet bencil olabilirim. Burada ne gibi bencillik gördün?
Sizin inandığınız 2020 Mayıs TÜİK verilerine göre bile her 4 işsizden birisi genç. Bu sayı giderek çoğalmakta. Bu gençlere imkan sağlamazsanız, gelecek vaat etmez iseniz, ülkenin geleceğini nasıl tehlikeye soktuğunuzun farkına varmaz mısınız? Genç beyinleri yok ediyorsunuz!

Daha da beterlerini hakkediyoruz.
Milletimiz bilhassa bindirimi çok seviyor.

Okuduğum haberlerden, insanların bu konu hakkında vurdumduymazlığından, seslerini çıkarmıyor oluşlarından, bölünen kitlelerce -belli başlı insanların ve taraflarının öncülüğünde- fanatik olmalarından; siyasilere promosyon malzemesi haline gelmelerinden ve dillerinden düşürmedikleri "emek", "çalışma", "milliyetçilik", "vatanseverlik" kavramlarından birinin dahi hakkını vermeden; çalışmadan, çaba sarf etmeden, bir yeşertide katkısı bulunmadan, yaşanan sorunları korkusuzca dile getirmeden; sadece söz içerisinde diline afili duracak biçimde yakıştırarak bu milletten olduğunu ve bu bağlamda kendini yararlı varsayıyor olduğunu çekinmeden dile getirmesi çok trajikomik cidden.

Bu gerçekte ayrım gözedip de 'falanca yapıyor, neden oluyor; diğeri yapmıyor, buna neden olmuyor ve bu kısır döngüyü ısrarla devam ettirmiyor' denerek istisna aranabilecek bir ayrım, iyi/kötü sınıflandırma yapılamaz sanırım.

Son düzenleme:
Hatayı biraz kendiniz de arayın artık be. Yeter artık. Bırakın şu gençleri. Hayatlarımızı yaşayalım artık. Ülkenin geleceğinden konuşalım. Kimin ne giydiğine kimin ne yaptığına değil, ülkenin ne şekilde geleceğini yöneteceğine bakalım. Genç beyinler üretelim artık.
Ben sadece bu hükümeti suçlamıyorum. Bu hep böyle oldu. Fakat yeni çağa ayak uydurmamız lazım. Siz buna engel oluyorsunuz. Biraz objektif davranın. Gençlere bakın. Fikirlere göz atın.
Onları dinleyin. Onlara rap şarkısı yapmayın. Onlara çizgi film yapmayın. Sadece dinleyin. O bile yeter. Ama onu bile zar zor yapıyorsunuz.

Tamam.

Geri
Yukarı