Ülkenin durumu beni yoruyor

Üniversite bittikten sonra işsiz kalacağım gerçeği, gelecek kaygısı, her gün intihar eden insanlar, ülkenin durumu, ekonomi, siyaset hepsi birleşmiş benim üstüme geliyorlar ve ben sadece 15 yaşındayım, çok yoruldum. Yapabildiğim tek şey sabahlara kadar oyun. Yarı ölü bir şekilde oyun oynamak çünkü yapabileceğim başka bir şey yok.

Yaptığınız şey bir bahane, kasma bu kadar, kimse iyi değil ama dile getirince sorunlar çözüme kavuşmuyor gördüğün gibi.

Üniversite bittikten sonra işsiz kalacağım gerçeği

Bu biraz da yapacagin meslege bagli bir durum aslinda. Herkes gibi siradan meslekleri (bunu asagilama amacli söylemiyorum) secersen, atanana kadar veya is bulana kadar emekli olursun. Yapmak istedigin meslegin arti ve eksilerini iyi analiz etmen gerekiyor. Baskalarinin senin icin ne istedigi degil, senin ne yapmak istedigin önemli.

Bu ülkedeki şu an rahat olmak için yapılacak tek şey 50k kredi çekip rig sistem kurup rahatına bakma (yatırım ravsiyesi değildir)

Kardeşim ben 20 yaşındayım intiharın eşiğindeyim ucundayım az kaldı ama dayanmaya çalışıyorum yine de. Dert etme her şeyi ileri de dert edecek çok şeyin olacak çünkü..

Hayat devam ediyor. Ülke kaygılarını takarsan erkenden sorunlarla karşılaşırız. Her şeye rağmen kendimiz için çalışmaya ve çabalamaya devam.

Geri
Yukarı