Ülkenin durumu ne olacak?

İnsanların oy tercihine karışarak, doğal afeti kendi politik çıkarlarına araç belleyerek insanları ya sandıktan soğutursun ya da Erdoğan'dan yana olmalarını sağlarsın. Bugün eğer "depremzedelere sövüyorlar, oy tercihlerine dil uzatıyorlar" minvalinde tepkiyle karşılaşmışsan ve iktidar bunu sana karşı kullanmışsa bunun sorumlusu "at gözlüklü" ben ve benim gibiler değil, sen ve senin gibilerin proble midir? Burada günah çıkartacağın birini arıyorsan, tekrar söylüyorum kılıçdaroğlu'na bak. Adaylık garantisi için 4'lü miniğe imtiyazlar, koltuk hırsı, milletin tercihine kulak vermemesi, iktidar taraflısı halkın görüşünü değiştirememesi gibi başarısızlıklar, anti demokratik hareketler, hırslar derken kalkıp da halkı suçlama.

Depremzedelere asla sövmedim veya kötü bir şey demedim imar affını ben çıkarttım bir daha olmaz dedim ya kendimi anlatamıyorum ya da siz anlamıyorsunuz geleceğimi  senin verdiğin oy yönlendiriyor farkındasın değil mi? Kk'nin bir başarısı ve galibiyeti var aslında, hiçbir zaman 25 milyon oy alamadı, o yüzden kk yi suçlamıyorum fakat sen anlamayı reddediyorsun. Bak tekrar yazıyorum. senin oy verdiğin o pusula ve senin kararın benim ve benim yaşımdakilerin geleceğini yönlendiriyor. Anlamışsındır herhalde. Ben kirli siyaset yapmam o sizin desteklediğiniz bay bay Kemal diyen ve dini konular üzerinden siyaset yapan ve s. Oğan a bakanlık teklif eden uzunun işi. Benim kendi fikirlerim var en azından sizin gibi bir insan arkasında meelemiyorum. Ben kendi argümanlarımı sunarım ve kendi görüşümü belirtmekten korkmam. Halkın iradesiyle yapılan bu seçim bizim için tek ışıktı fakat hala akıllanmamışsınız. Son sözüm: 5 yıl sonra ama namaz kılıyordu, Allah diyordu diye ağlamayın ve bundan sonra da zammış, vergiymiş, mültecilermiş ağlamayın. Uzatma daha fazla anlamıyorsan daha da anlatmam.

Depremzedelere asla sövmedim veya kötü bir şey demedim imar affını ben çıkarttım bir daha olmaz dedim ya kendimi anlatamıyorum ya da siz anlamıyorsunuz geleceğimi  senin verdiğin oy yönlendiriyor farkındasın değil mi? Kk'nin bir başarısı ve galibiyeti var aslında, hiçbir zaman 25 milyon oy alamadı, o yüzden kk yi suçlamıyorum fakat sen anlamayı reddediyorsun. Bak tekrar yazıyorum. senin oy verdiğin o pusula ve senin kararın benim ve benim yaşımdakilerin geleceğini yönlendiriyor. Anlamışsındır herhalde. Ben kirli siyaset yapmam o sizin desteklediğiniz bay bay Kemal diyen ve dini konular üzerinden siyaset yapan ve s. Oğan a bakanlık teklif eden uzunun işi. Benim kendi fikirlerim var en azından sizin gibi bir insan arkasında meelemiyorum. Ben kendi argümanlarımı sunarım ve kendi görüşümü belirtmekten korkmam. Halkın iradesiyle yapılan bu seçim bizim için tek ışıktı fakat hala akıllanmamışsınız. Son sözüm: 5 yıl sonra ama namaz kılıyordu, Allah diyordu diye ağlamayın ve bundan sonra da zammış, vergiymiş, mültecilermiş ağlamayın. Uzatma daha fazla anlamıyorsan daha da anlatmam.
Sen hala seçmen üzerinden siyasetini yapmaya devam et, bu kafanın neden olduğu zararı daha yeni Memleket partili seçmenlerin sandığa küsmesiyle gördük biz. Sorunu seçmende aramayacaksın onlarca krize rağmen o seçmeni kazanamayan, adaylığını dayatan adam da arayacaksın. Biz bir buçuk sene önceden İmamoğlu aday olmalı derken boş yere demiyorduk ve bunu diyenleri de senin zihniyetin ya AKP'li ilan etti ya da bize karşıt oldu. "Koyun olmayın", "Depreme rağmen Erdoğan'a oy veriyorlar" kafasıyla bir arpa boyu yol alırsınız.

Sen hala seçmen üzerinden siyasetini yapmaya devam et, bu kafanın neden olduğu zararı daha yeni memleket partili seçmenlerin sandığa küsmesiyle gördük biz. Sorunu seçmende aramayacaksın onlarca krize rağmen o seçmeni kazanamayan, adaylığını dayatan adam da arayacaksın. Biz bir buçuk sene önceden imamoğlu aday olmalı derken boş yere demiyorduk ve bunu diyenleri de senin zihniyetin ya AKP'li ilan etti ya da bize karşıt oldu. "koyun olmayın", "depreme rağmen Erdoğan'a oy veriyorlar" kafasıyla bir arpa boyu yol alırsınız.

Tamam uzatma hocam 5 yıl sonra görüşürüz. Ne alıngansınız hemen sandığa küsüyorsunuz veya h*zbul*ah ile ortak ile adama oy veriyorsunuz.

Tamam uzatma hocam 5 yıl sonra görüşürüz. Ne alıngansınız hemen sandığa küsüyorsunuz veya h*zbul*ah ile ortak ile adama oy veriyorsunuz.
Onun sorumlusu ben miyim yoksa sizin gibiler mi? Nefretinizi, heyecanınızı doğru yere yöneltmekten uzaksınız. İşinize en kolay geldiği gibi ancak halkın tercihlerine karışırsınız, baştakilere değil. 5 yıl sonra bu adam tekrar aday olduğunda da biz burada olup buna karşı çıkacağız. Meeleyip aday olsun demeyeceğiz.

Onun sorumlusu ben miyim yoksa sizin gibiler mi? Nefretinizi, heyecanınızı doğru yere yöneltmekten uzaksınız. İşinize en kolay geldiği gibi ancak halkın tercihlerine karışırsınız, baştakilere değil. 5 yıl sonra bu adam tekrar aday olduğunda da biz burada olup buna karşı çıkacağız. Meeleyip aday olsun demeyeceğiz.

Göreceğiz, heyecan umut sevgi nefret hiçbir şey bırakmadığınız için, eğer burada olacaksanız 3. kez aday olmasına karşı çıkardınız. Anayasal suçlar işlerken karşı çıkacaktınız, iradenizin hala olduğunu sanıyorsunuz ama geç kaldınız. Olacakları göreceğiz artık. Umarım pişman olmazsınız.

Göreceğiz, heyecan umut sevgi nefret hiçbir şey bırakmadığınız için, eğer burada olacaksanız 3. kez aday olmasına karşı çıkardınız. Anayasal suçlar işlerken karşı çıkacaktınız, iradenizin hala olduğunu sanıyorsunuz ama geç kaldınız. Olacakları göreceğiz artık. Umarım pişman olmazsınız.
3. kez aday olmasına Kılıçdaroğlu bile ses çıkarmadı. İnsanlar Kılıçdaroğlu'ndan bu konu hakkında açıklama yapması için bir taraflarını yırtarken o yine "Anayasaya aykırı ama evet" tarzında bunu sineye çekti. Ülkeden dezenformasyon yasası geçti yine karşı çıkmadı. Senin gibiler her daim suçu halkta aramaya devam ederse, en başta saydığım şeyleri tekrar ve tekrar yaşamak zorundasınız. Biz gerekeni yaptık ancak sen bunu söyleyemeyeceksin.

Son düzenleme:
3. kez aday olmasına kılıçdaroğlu bile ses çıkarmadı. İnsanlar kılıçdaroğlu'ndan bu konu hakkında açıklama yapması için bir taraflarını yırtarken o yine "anayasaya aykırı ama evet" tarzında bunu sineye çekti. Ülkeden dezenformasyon yasası geçti yine karşı çıkmadı. Senin gibiler her daim suçu halkta aramaya devam ederse, en başta saydığım şeyleri tekrar ve tekrar yaşamak zorundasınız. Biz gerekeni yaptık ancak sen bunu söyleyemeyeceksin.

Bu konuyu uzatmakta veya sürekli muhalefeti suçlayarak veya kendi argümanlarımı sunduğum halde hala bana senin gibiler böyle yaparsa şöyle derse derken kendinde niye suç aramıyorsun? Her şeyi muhalefet yapmayacak, koyun olmayan halk yapacak. V for vendetta izlediysen tekrar, izlemediysen izlemeni öneririm. Çünkü o filmde ki cevaplara ihtiyacın var gibi gözüküyor, aynı şekilde olanları görmeye de ihtiyacın var. Devletler veya hükümetler tanrı değil olamazlar. Dünya da ki her şey halkta bitiyor, ne hükümet ne de muhalefet ebedidir. Halk devletten veya hükümetten değil devletler ve hükümetler halktan korkmalıdır.

Geri
Yukarı