Ülkenin durumu yüzünden endişelenmeye başlamak

Darqx

Hectopat
Makaleler
3
Başlık bu maalesef, böyle bir konu açacağımı düşünmezdim ama son günlerde iyice endişelenmeye başladım. Hatta buna biraz "korku" ibaresini de ekleyebilirim. Örnek olarak bizim burada ekmek 3TL olmuş, gramajı da küçülmüş üstelik. Tuzu biberi oldu diyebilirim. Temel şeylere ulaşmak bile iyicene zorlaştı. Siz ne düşünüyorsunuz bu konu hakkında?

Başlık bu maalesef, böyle bir konu açacağımı düşünmezdim ama son günlerde iyice endişelenmeye başladım. Hatta buna biraz "korku" ibaresini de ekleyebilirim. Örnek olarak bizim burada ekmek 3TL olmuş, gramajı da küçülmüş üstelik. Tuzu biberi oldu diyebilirim. Temel şeylere ulaşmak bile iyicene zorlaştı. Siz ne düşünüyorsunuz bu konu hakkında?

Okulu bitirdiğimiz gibi hemen harekete geçelim en az 1 tane fabrika ya da tarlamız olsun.
Bu sorunlar çözülmezse eğer, bir işe yarar.

Bir de tarladan kazandığımız para ile iyi bilgisayar alalım e-sporculuk YouTuber'lık gamerlık yayıncılık falan da yapalım.

Yani artık çok gözümüzün önünde duruyor, oyun oynayanlar yayın yapanlar video çekenler sayemizde zengin oluyorlar, bizim de yapmamız gerekenler belli.

Sıkıntı çekilen ülkelerde boş işlerden dahi para kazanmak mübah olur herhalde.

Değil mi? Zengin ülkede emektar olsan hakkını alacaksın, fakir ve sıkıntılı ülkede ise emeğinin karşılığını alamayacaksın.
Hocam artık bu oyuncuları oturdukları yerden oyun oynayarak video çekerek para kazanıyorlar diye kınamaya aşağılamaya hakkımız yok çünkü başka meslek yapsalar emeklerinin karşılığını alamayacaklar.

Son düzenleme:
Bunlar yaşanmalı ki yarın tekrar yaşanmasın, yaşamamız gereken bir şeydi bu. Bu derken bu 20 yıldan bahsediyorum. Toplumların ilerleyiş tarzı bu, negatiften öğrenme yoluyla öğreniyor toplumlar. Pozitiften yola çıkarak öğrenen toplum var mı bilmiyorum valla.

Bunlar yaşanmalı ki yarın tekrar yaşanmasın, yaşamamız gereken bir şeydi bu. Bu derken bu 20 yıldan bahsediyorum. Toplumların ilerleyiş tarzı bu, negatiften öğrenme yoluyla öğreniyor toplumlar. Pozitiften yola çıkarak öğrenen toplum var mı bilmiyorum valla.
Yaşadık gördük geçirdik artık düzelsin.
Zaten yeteri kadar deneyim görmedik mi ?
Atatürk gelene kadar ve gittikten sonra çok şey oldu.

Yaşadık gördük geçirdik artık düzelsin.
Düzelten ülkeleri örnek almak lazım, neler yapmışlar diye. Ülkede, düzeltilmesi imkansıza yakın bir kesim var ve sınırları ciddi manada yok. Düzeltilmesi imkansız olanları kenara bırakarak düzelmeye açık olanlara yönelmek lazım. Yeni insanlar daha akıllı, daha zeki zaten. Bence gereken tek şey iyi niyetli bilge yöneticilerin yönetici koltuğuna geçmesidir, malzeme hazır bence.

Hocam bende çok endişeliyim ve üzgünüm gerçekten çok yıprandım güzel cennet Vatan Allah'ın dünyada en sevdiği ülkemiz bu halde umarım en kısa zamanda düzeliriz.

Geri
Yukarı