Ülkenin "Şak" diye normalleşmesi

Bu normalleşme değil normal direk. Diğer ülkeler 10.000 vaka sayısında kırmızı alarm verirken bizimkiler okulu nasıl açsak, yasakları nasıl kaldırsak diye düşünüyorlar. Bu gidişle bu yıl sonuna kadar devam edecek böyle.

Azalınca yasakları kaldır, çoğalınca getir.
Bitirmeye değil, uzatamaya oynuyoruz.
Ekonominin canlanması lazım anlıyorum. Yazın da kesin yasaklar olmayacak, en azından turistler için; göreceksiniz.
Şimdi de mekanlar açılmalı ki kapalı kalsa esnaf dayanamayacak.
İpin ucu yine kötü yönetime çıkıyor.

603d2f26bf21441b840714b9.jpg

Vaka sayıları 10.000'i buldu. (Bizim burda) esnaf iş yapamadığı için çok kızgın. Sınavları yapacaklar, okulları açacaklar.

Ülkede normalleşme yok. Sadece kendileri "normalleşme" var olarak görüyor.

Restaurant, lokanta vb. açmaları, sınavları yüzyüze yapmaları ile vaka sayıları 15000 civarını bulacak en az bence. Ancak ülke yönetimi tekrardan vaka sayılarını düşük göstermez ise.

Bir anda "hop açtık", bir anda "hop vazgeçtik" şeklinde bir gidip geliyorlar anlamış değilim. Kongrelerde dip dibe toplanmalarını aklamak için yapıyorlar sanırım, aslında normaldi şeklinde lafı dolandırırlar. Ha bu arada sokakta maskesini çenesine indirenleri avlamak için gezen polisler de işin ayrı ironik tarafı. Bu polislerin tabi kongredekilere de aynısını yapması yemiyor, herkes gücü yetene.
Polis devletin polisi. Patronuna ceza kesmek gibi bir şey olur.

Azalınca yasakları kaldır, çoğalınca getir.
Bitirmeye değil, uzatamaya oynuyoruz.
Ekonominin canlanması lazım anlıyorum. Yazın da kesin yasaklar olmayacak, en azından turistler için; göreceksiniz.
Şimdi de mekanlar açılmalı ki kapalı kalsa esnaf dayanamayacak.
İpin ucu yine kötü yönetime çıkıyor.
Ekonomi nasil canlanacak? Turistlerden gelen para ile mi? Guldurmeyin beni. 😅

Evet, turistlerden gelen para ile tatmin edici destek alamayan kafe, restoran sahiplerinin, çalışanlarının cebine para girecek. Onlar bu paraları başka yerlerde harcayacak.
Türkiye uzun yıllardır turizm ve gayrimenkul üzerine bir ekonomi kurmuş halde ilerliyor.
Verileri incelemeni, 2019 / 2020 arasındaki virüs öncesi ve sonrası turizm gelirleri arasındaki farklarını öğrenmeni öneririm.

Geri
Yukarı