Ülkenin "Şak" diye normalleşmesi

Bu halkta bir şey beğenmiyor önceden artık açın yasakları kaldırın diyorlardı kaldırdılar şimdi niye kaldırdınız bizim canımız yok mu?
Çok haklısınız. İnsanların gözü kör olmuş tek yaptıkları kötülemek. Evde bunaldık diyorlar, yasak kalkınca ölcez canımız yok mu diyorlar.

@Ciusance Ülkeye para girişlerinden en önemli etkenlerden birisi turist. 2019 yılında 34 520 332$ gelir elde edilmiş yaklaşık ve 52 milyon kişi gelmiş. Cennet gibi bir ülkedeyiz ve bunu iyi sunamıyoruz. Bunu iyi sunarsak buradan gelen gelir emin olun azımsanacak bir durumda olmaz.

Okullara gidilir, sınavlar yapılır, kafeler dolar, vaka 30 bin olur. Sonra hop bir daha kapanalım. Havalar ısınmaya başlayınca da nasılsa okul yok, açarlar her yeri yine.

Tek yönden bakarak yorum yapılmış gibi geldi bana. Esnaf kan ağlıyordu aylardır kapalı onlar için artık bir hareketlilik gerekli idi. E sadece kafe, restoran vb. açsan bunlar açıkken eğitim nasıl kapalı olabilir eleştirisi doğacaktı. Okullar da açıldı. Ben bunları hiç garipsemiyorum. Yasaksız koronavirüs ile iç içe yaşayan bir ton ülke var. Çünkü pandemi ne zaman bitecek kesinlikle belli değil. 2-3 sene de eğitimi ve işyerlerini durdurmak mümkün değildi. Çok desteklemesem de bazı kararları garipsemiyorum açıkçası.

Tek yönden bakarak yorum yapılmış gibi geldi bana. Esnaf kan ağlıyordu aylardır kapalı onlar için artık bir hareketlilik gerekli idi. E sadece kafe, restoran vb. açsan bunlar açıkken eğitim nasıl kapalı olabilir eleştirisi doğacaktı. Okullar da açıldı. Ben bunları hiç garipsemiyorum. Yasaksız koronavirüs ile iç içe yaşayan bir ton ülke var. Çünkü pandemi ne zaman bitecek kesinlikle belli değil. 2-3 sene de eğitimi ve işyerlerini durdurmak mümkün değildi. Çok desteklemesem de bazı kararları garipsemiyorum açıkçası.

Tabi bunları göremeyenin kör olması lazım.
Eleştirilecek nokta esnaf neden bu süre içinde kan ağladı?
Suriyelilere 40 milyar dolar harcayanlar neden vatandaşına aynı özveriyi göstermedi.
Ekonomik destekler yeterince verildi mi?
Ekonomik problemler pandemi ile mi ortaya çıktı zaten mevcut muydu?
Sebepleri nelerdi?
Sorgulamak lazım.

Geri
Yukarı