Ülkenizin ekonomisine katkıda bulunmak için çalışmak vs. yurt dışına çıkıp krallar gibi yaşamak

Egoisto

Picopat
Katılım
12 Ekim 2020
Mesajlar
66
Hadron çarpıştırıcısı, uzay sanayi, yarı iletken sanayi, değerli maden işleme, teknoloji vadileri, organik tarım ve daha nice şeyi yapabiliriz. Ülkeyi şahlandıracak şeyler bunlar ama o paralarla neler yapıldı ve yapılıyor görüyoruz. Bunların yapan devletlere katkı vermek insanlık görevi oluyor artık. Çürümüş sistemde çürümek mi yoksa gerçekten işe yaramak mı? İmkan ve tercih meselesi.

Açıkçası ömür boyu köle gibi çalışıp bu ülkeye en ufak katkısı olamayan insanların emekli maaşlarını, sağlık giderlerini ve diğer bazı ihtiyaçlarını zorunlu sigorta sistemi aracılığıyla karşılamak istemiyorum. Böyle olsa ev araba almak için bir ömür çalışmak zorunda kalmam ve sokaktaki maaşı gününde yatan emekli bak her yerde lüks arabalar var diyecek kadar hadsiz olmazdı.
 

Murat159

Centipat
Katılım
28 Şubat 2021
Mesajlar
1.203
Çözümler
15
Ülkeye faydalı olmak güzel bir şey tabii de ülkenin üzerine çöken güruhun bir türlü mağduriyetleri giderilemiyor ve sürekli mağdur oldukları için tüm hortumları kendilerine bağlamayı hak görüyorlarsa o durumda kaçıp kendiniz kurtarmak daha mantıklı olur.
 

oriberos

Picopat
Katılım
24 Temmuz 2021
Mesajlar
515
Makaleler
2
Çözümler
1
Yer
Matrix
Kardeşim ülkeyi yönetenler bizim kadar düşünmüyor ülkeyi. Tabi ki 2. şık ki zaten liderlerimiz sağolsun sana türkiye de kalıcak şartları sunamıyor.
 
Yukarı