Ülkeye en iyi hizmet nedir?

İşini, doğru düzgün ve hakkıyla yapmaktır.
Kimsenin hakkına girmeden, kimseyi rahatsız etmeden yapmaktır.
Kimseyi yersiz eleştirmeden yapmaktır.
Severek yapmaktır.
Hoşgörüyü ön plana çıkararak yapmaktır.
Ülkeye verilebilecek en iyi hizmet ahlaktır.

Son düzenleme:
Yapılan işi, paramı alayım bir an önce evime gideyim mantığıyla değil, işin gereği olarak ilgili konuda en iyisini yapmaya çalışarak vatana ve millete faydalı olmaya çalışmaktır.

Bugün herhangi bir işin vezne veya danışmanlık bölümü, işte ne bileyim yüz yüze konuşulacak bir müşteri temsilcisi destek bölümü veya en basitinden kasiyere bir şey söylerken hani yanlış bir şey söyle de laf dalaşı yapalım gibisinden bakıyorlar. Cümle ile iletişim kuramıyorsun hepsinin suratı mahkeme duvarı.

Yapılan işi, paramı alayım bir an önce evime gideyim mantığıyla değil, işin gereği olarak ilgili konuda en iyisini yapmaya çalışarak vatana ve millete faydalı olmaya çalışmaktır.

Bugün herhangi bir işin vezne veya danışmanlık bölümü, işte ne bileyim yüz yüze konuşulacak bir müşteri temsilcisi destek bölümü veya en basitinden kasiyere bir şey söylerken hani yanlış bir şey söyle de laf dalaşı yapalım gibisinden bakıyorlar. Cümle ile iletişim kuramıyorsun hepsinin suratı mahkeme duvarı.
Bir işverenin sözü vardır. 2000-3000 TL ile çalıştırdığın kimseden mutlu ve güler yüzlü bir şekilde iş yapmasını bekleyemezsin.

Aslında "hizmet" kelimesi de bana bir mecburiyeti çağrıştırıyor. Tüm toplum nezdinde adaleti savunarak, dürüstlük ilkesi içerisinde, eleştirel bakış açısından sapmadan hareket edilirse her alanda gelişim kendiliğinden gelecektir.

Bir işverenin sözü vardır. 2000-3000 TL ile çalıştırdığın kimseden mutlu ve güler yüzlü bir şekilde iş yapmasını bekleyemezsin.
Özel sektörü hiç söylemiyorum 😀 muhatap oldunuz mevzu biraz uzarsa sıkıntılar başlıyor. Yani ülkemi seviyorum ama bu sevgiyi azaltan 5 büyük neden varsa birisi de bu. İnsan, insan yerine koyulmuyor.

Ülke, kendi vatandaşını soyuyor. Üstündeki kıyafetten başka hiçbir şeyin yok diyelim. 20000 birim parayla bu ülkede 1 araba bile alamazken başka ülkelerde ev+ araba + gıda alıp sıfırdan hayat kurabiliyorsun ki iş arayasın. Bu sermaye ile asgari ücret bulup gül gibi yaşıyorsun. Yurtdışı övenlerden değilim yanlış anlamayın ama böyle şeyler artık canımızı sıkmaya başladı. Her yer zengine cennet lakin ülkemiz orta gelirlilere bile cehennem. Ucuza 1+0 kalacak yerler var günlük. Başta evi kiralıyorsun.

Kimsenin ulkeye hizmet etmek gibi bir zorunlulugu yok. Ulkeler insanlarin hizmet ettigi, edilen hizmetlerin ortalamasi oraninca guclenen yapilar degil. Cogu ulke guc sahibi 3-5 farkli grubun aldigi kararlara gore sekil alan verimsiz topluluklardan ibaret.

Ben hayatimi "vatan borcu" odemek icin ya da "ulkeme hizmet etmek" icin yasamiyorum. Karinca kolonisi degil burasi. Kimseye borcum yok, minik beyinli birinin tercihleri sebebiyle riske atacak bir hayat da yasamiyorum.

Bir insanin kendisi ve cevresi icin yapabilecegi en ideal sey iyi bir egitim almasidir. Kendini gelistirmeyen birey etrafina fayda saglayamaz. Istedigi kadar iyi niyetli / ahlakli olsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı