Ümit Özdağ: "Yarın Reyhanlı'daki Suriye sınırına gidip ilk mayını döşeyeceğiz!"

150 bin oyu anketlerde mi alıyor? Çünkü ben ve çevremdekiler Özdağ'ı destekliyor ama hiç anketlere katılmadılar. Anketler yanıltıcı olabilir.

Öyle zaten hocam. Bende Ümit Özdağ'ı destekliyorum, ama benim gibi hiç ankete katılmayan bir sürü insan var.

150 bin oyu anketlerde mi alıyor? Çünkü ben ve çevremdekiler Özdağ'ı destekliyor ama hiç anketlere katılmadılar. Anketler yanıltıcı olabilir.

Anketlere bakıp bu kazanacak o kazanacak denilemez tabii ama çevrenizin Özdağ'ı desteklemesi çok fazla oy alacağı anlamına gelmiyor, barajı bile zar zor geçecek yüksek ihtimalle.

Öyle zaten hocam. Bende Ümit Özdağ'ı destekliyorum, ama benim gibi hiç ankete katılmayan bir sürü insan var.

İl ilçe yapılanması diye bir şey var. :) Parti üyesi diye bir şey var. Partiye katılanlar üye olanlar bildiriliyor bakanlığa.

Partinin oyları artıyor olsa parti üyesi sayısı artar. E devlet üstünden bir partiye üye olabilirsin. Mesela Mart- Nisan ayı resmi rakamlar açıklandığında Zafer partisine üye sayısı 2400 falandı. :) Gerisini sen hesap et.

Ak partinin halen daha 11 Milyon kayıtlı üyesi var!
CHP'nin en az 1.5 Milyon.

Geçen ay çıkışları ve söylemleri ile 10k civarı oldu Zafer partisi. Ama ben çevremde hiç zafer partisine oy verecem diyen duymadım. Çoğu şikayetçi ne yapacaz diye dövünüyor ama alternatif göremiyor halen.
Yeniden Refah bile 250 bin üyeye ulaşmış iken 10k çok az Zafer partisi için. Sadece sosyal medyada forumlarda flan 3-5 yaşı ufak insanları görüyorum milliyetçilik gazı ile oy verecem diyen. Seçim günü sandık başına giderken öyle olmayacağını düşünüyorum. Aklı başında birisi kaybedecek adama seçim günü göz göre göre oy vermez. Parti seçiminde verse bile Cumhurbaşkanlığı adaylığı için vermez.

@ÖzkanK Kime oy vereceğiz peki? RTE'ye artık kimse oy vermez. KK oy kaybetmek için, elinden geleni yapan birisi.

Zafer Partisi daha kurulalı 1 yıl bile olmadı, muhalefeti ve gündemi en iyi belirleyen, tek parti oldu, herkesi hizaya çekti.

KK güvenilir biri değil, İmamoğlu da aynı şekilde. Ben bunlara asla oy vermem.

Altı üstü bağımsız gireceğin seçimde bir iki milletvekili çıkaracaksın. Ama olmayacak şovlar peşindesin.
Git önce bir örgütlenmeni tamamla da görelim.
Türkiye'de hiçbir sağ parti ve merkez sol parti NATO'dan çıkmaya cesaret edemez.
Bu da asla değil barajı geçmek, örgütlenmesini bile tamamlayamaz.
AKP-MHP iktidarı düşünce merkez sağda İyi Parti yükselecektir. Biraz da DEVA'ya geçişler olacaktır.
Bundan da hiçbir şey olmaz. Bahçeli ölünce belki eski yerine döner geri geri.

@ÖzkanK Kime oy vereceğiz peki? RTE'ye artık kimse oy vermez. KK'da güvenilir biri değil. KK oy kaybetmek için, elinden geleni yapan birisi.

Zafer Partisi daha kurulalı 1 yıl bile olmadı, muhalefeti ve gündemi en iyi belirleyen, tek parti oldu, herkesi hizaya çekti.

KK güvenilir biri değil, İmamoğlu da aynı şekilde. Ben bunlara asla oy vermem.
AKP medyasına göre mi güvenilir insan belirliyorsunuz?
İmamoğlu aday olsa ilk turda siler diğerlerini. O rüzgarla Meclis'te de muhalefetin toplamının 360 sandalyeyi geçmesini sağlar.
Kılıçdaroğlu da aday olsa yine ilk turda zor da olsa seçilir bence.
6'lı masanın CB adayı, siyaseti bırakacak artık. Güvenmeyecek bir şey yok. Yani madem Kılıçdaroğlu'nun emekli olmasını istiyorsunuz. O halde CB yapın bence.

Geri
Yukarı