Ümit Özdağ: "Yarın Reyhanlı'daki Suriye sınırına gidip ilk mayını döşeyeceğiz!"

@izmirkartali CHP artık Atatürk'ün yolundan gitmiyor. Atatürkçü kim varsa hepsini partiden atıyorlar.

Tanju Özcan'ı partiden attırarak, bunu bir kez daha ispatladılar.

Kusura bakma KK ve İmamoğlu'na günahımı vermem. Kötünün iyisi bir tek Mansur Yavaş olursa ona oy basarım o kadar.

@495477 Hocam Ümit Özdağ'ın beğenmediğiniz yönleri hangisi? Biliyorsunuz, sığınmacılar konusunda en kararlı olan tek parti, Zafer Partisi.

Ümit Özdağ için beğenmediğim biri diyemem mültecilere karşı olan dik duruşunu beğendiğim bir insan. Beni Ümit Özdağ'dan iten şey zamanında yaptığı konuşmalarından ötürü siyasal İslam'cı biri olduğunu düşünmem. Zaferinde kadrosunu hiç sevmiyorum, ha tabii Ümit Özdağ parti için de zaman için de ne değişiklikler yaptı bilemem o yüzden Parti ile ilgili kesin konuşamam.

AKP medyasına göre mi güvenilir insan belirliyorsunuz?
İmamoğlu aday olsa ilk turda siler diğerlerini. O rüzgarla Meclis'te de muhalefetin toplamının 360 sandalyeyi geçmesini sağlar.
Kılıçdaroğlu da aday olsa yine ilk turda zor da olsa seçilir bence.
6'lı masanın CB adayı, siyaseti bırakacak artık. Güvenmeyecek bir şey yok. Yani madem Kılıçdaroğlu'nun emekli olmasını istiyorsunuz. O halde CB yapın bence.
Millet İttifak'ında Rte'yi geçebilecek tek isim Mansur Yavaş.Ekrem İmamoğlu'nun ilk turda silmesi imkansız.KK ztn aday olsa seçim başlamadan biter.

@izmirkartali CHP artık Atatürk'ün yolundan gitmiyor. Atatürkçü kim varsa hepsini partiden atıyorlar.

Kusura bakma KK ve İmamoğlu'na günahımı vermem. Kötünün iyisi bir tek Mansur Yavaş olursa ona oy basarım o kadar.

Ben kaybedeceğini bile bile Kemal'in bir kere daha aday olacağını düşünmüyorum ya Ekrem'i ya da Mansur'u aday yapar bence.

Sınıra mayın dosense, sinir duvarı güçlendirilse, geçme teşebbüsünde bulunan direkt vurulsa nasıl geçecekler?
Ottawa Antlaşması denen saçma bir şeyi imzaladığımız için bunu yapamıyoruz. Sınırımızdaki mayınları bu saçma antlaşma yüzünden kaldırdılar zaten.

Dediklerinizin olması için, yönetimin değişmesi gerekiyor bir de.

@ÖzkanK Kime oy vereceğiz peki? RTE'ye artık kimse oy vermez. KK oy kaybetmek için, elinden geleni yapan birisi.

Zafer Partisi daha kurulalı 1 yıl bile olmadı, muhalefeti ve gündemi en iyi belirleyen, tek parti oldu, herkesi hizaya çekti.

KK güvenilir biri değil, İmamoğlu da aynı şekilde. Ben bunlara asla oy vermem.

Ülkede ana sorun o zaten. :(

Ben boşuna yazmıyom kaliteli muhalefet lazım diye. Şuan siyaset olarak Erdoğan siyaseti ve Erdoğan karşıtları var. Erdoğan'a alternatif siyaset üreten yok ki! Veya siyaset üreten yok Erdoğan bir şeyler yapıyor diğerleri antisini söylüyor sadece.

Şuan muhalefet Erdoğan nefreti ile birlşiyor sadece. Yoksa ortak bir ideal ortak bir Türkiye hayali ortak bir plan program proje sunan yok. Ben göremiyorum açıkçası.

Çevremde onlarca isim ben dahil AKP'den şikayetçi. Fiyatlardan zamlardan alım gücü düşmesinden her şeyden dert yanıyorlar. Ama konu seçime gelince. Abi ne yapalım Kemal Kılıçdaroğluna mı verecez diyor hepsi!

Bunu anlatamıyom bizim ülkede ki muhaliflere. Hemen laftalıyorlar trol paralı bilmem ne diye. Halkı anlamaya çalışan yok. Halkı istediği lider veya parti baş verse zaten alıp yürüyecek. Hepsi birbirini frenliyor. HDP yüzünden CHP'nin oyları artmıyor. CHP ile yan yana gezdiği için İYİ partinin artmıyor. Saadet-Deva-Gelecek AKP'yi sattı diye bir taraf oy vermiyor sol kesim zaten onlara oy vermez. Herkes birbirini törpülüyor. Çok sıkıntılı bir sürece gidiyoruz siyaseten.

Not: Benim şahsi fikrim tek kurtuluşu muhalefet çok konuşmayan ama millyetçiliğinden vatandaşın şüphesi olmayan bir adayla çıkarsa seçimi kazanır. Mansur Yavaş ayarında bir adaya ihtiyaçları var. HDP'ye rest çekerek başlamalı muhalefetin adayı işe bunu yapabilse siyaset akıp gidecek. Zaten HDP'nin eli mahkum sövselerde saysalarda gene muhalefete oy verecekler ama muhalefetin bundan haberi yok zorla şirin görünmeye onlara yaranmaya çalışıyorlar... Böyle yaparak AKP seçmeninin kendilerine gelmesini önlüyorlar. HDP ile iş tutana oy vermem moduna giriyor diğer tarafta.

Muharrem İnce Ümit Özdağ Sarıgül gibileride oy bölecek korkusu ile seçmen bulamıyor.

Ben kaybedeceğini bile bile Kemal'in bir kere daha aday olacağını düşünmüyorum ya Ekrem'i ya da Mansur'u aday yapar bence.
Kazanmak istiyorlarsa Mansur Yavaş'ı göstermeliler aday olarak ama ben CHP'nin AKP ile çalıştığını düşündüğüm için böyle bir şey olacağını düşünmüyorum.

Ha 2.tura CHP-AKP kalırsa CHP'ye veririm çünkü AKP çok zarar verdi ülkeye.

Kim Atatürkçü peki?
Faşist artıkları mı?
CHP'nin Kemalizm karşıtlığı mümkün değil. Bu ülkede "sosyalistler" bile Kemalizm'den vazgeçemiyor. CHP nasıl vazgeçsin?

@ÖzkanK tek alternatif Mansur Yavaş hocam. Zaten halk da Mansur Yavaş'ı istiyor. Aday yaparlarsa, RTE'ye karşı baya bir fark atarak kazanır.

Millet İttifak'ının adayını, yıpratmasınlar diye açıklayamıyorlar.

Çünkü yönetim isterse şu zaman seçim yapılacak der, sonra da vazgeçer, yapmıyorum der. İstese seçim bile yaptırtmaz. Çünkü yetkisi var.

Seçimin kesin olacağı bir tarihin, bir kaç ay öncesi adayı açıklarlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı