Ümit Özdağ: "Yarın Reyhanlı'daki Suriye sınırına gidip ilk mayını döşeyeceğiz!"

Eee biz kime vereceğiz o zaman?😀 Onu diyoruz yok, bunu diyoruz yok. Hangi aday ülkeyi kurtaracak hamleler yapar?
Mansur_Yavaş_(cropped).jpg
Mansur Yavaş.

HDP resmen CHP'yi tehtit ediyor Mansur Yavaş'ı aday yapmayın diye. Ve muhalefet bu tehtitlere sessiz kalıyor.

Üzülerek söylüyorum ki kazanması garanti olan ismi sırf HDP korkusuyla aday yapmayacaklar.

Sence CHP'de siyaset yapacak yeni genel başkan mı önemli, siyaset yapmayacak olan CB mi?
Vatandaşın derdi CHP'nin genel başkanı mı sence?

Ülkeyi yönetebilecek başkan arıyor insanlar. Kemal Kılıçdaroğlun'da o potansiyeli gören yok.

@ÖzkanK KK, Mansur Yavaş'ı aday yapmazsa, kendi ayağına sıkmış olur. CHP'nin oyları aşırı derecede düşer.

Tam tersi 1 puan bile değişmez. CHP'nin oyları şuan kemik. Erdoğan nefreti ile onlar bakmıyor aday kim olacak sorgulamıyor bile. Tıpış tıpış oy verecek o yüzde 20-25'lik seçmen kitlesi.

Onlara Ekmek için Ekmelettin aday oldu desen gene verecek. Eski AKP'li Abdullah Gül aday desen gene verecek. Ali Babacan adau desen gene verek. Onların amaç Erdoğan olmasın da kim olursa olsun.

Ama Mansur Yavaş'ı aday yaparsa İYİ parti kemiksiz oy verir. CHP verir. Hatta MHP ve AKP'li bir çok isim verir. HDP eli mahkum verecek. Her türlü kazanır ama maksat az önce söylediğim gibi seçimi kazanmak değil. Sistemi Kemal Kılıçdaroğlu ve yanında ki ekip koltuklarını kaybetmesin üstüne kuruyorlar.

Birçok insan CHP'ye, Atatürk'ün partisi olduğu için oy veriyor. 2. Bir Eklemelddin vakası olursa, CHP'ye olan güven tamamen kırılır.

İşte kemik kitle de Atatürk'ün partisi olduğu için oy veren kesim onlar her türlü CHP'ye oy verir zaten. Yeni bir Ekmeleddin vakası olursa ancak 2023'den sonra ki seçimlerde eğer CHP hata üzerine hata yapmaya devam ederse oyları düşer. Düşse bile çok düşeceğini sanmıyorum.

HDP resmen CHP'yi tehtit ediyor Mansur Yavaş'ı aday yapmayın diye. Ve muhalefet bu tehtitlere sessiz kalıyor.

Üzülerek söylüyorum ki kazanması garanti olan ismi sırf HDP korkusuyla aday yapmayacaklar.

Vatandaşın derdi CHP'nin genel başkanı mı sence?

Ülkeyi yönetebilecek başkan arıyor insanlar. Kemal Kılıçdaroğlun'da o potansiyeli gören yok.
Siyasette dedikodularla adam karalama yöntemini ilk yapan Demirel'di.
Bir mitingde "İsmet İnönü asker kaçağı" dedi.
Yanındaki yardımcıları, "aman başkanım, adam Paşa" diye uyardı.
"Olsun, bu halk yutar" dedi.
Bu tarz, sağ siyasetin genel düsturu oldu ondan sonra.
Cindoruk da son zamanlarında anlattı bunları: ‘Asker kaçağı İsmet Paşa’!

AKP iktidara yürürken de bu işin en güçlüsünü Fetullahçi medya yapıyordu. Erbakan'ı da, Ecevit'i de, Baykal'ı da yediler.
AKP iktidar olunca bu işi artık tekel haline getirdi. Tüm medya kuruluşlarını kendine bağladı. Göebbels'e rahmet okutur hale getirdiler medyayı.
Velahasılı kelam, senin yandaş medyanın görüşünün muhalefet için ne önemi var @ÖzkanK?
Altı üstü sizin gibileri konsolide etmeye yeter çapları. Ve bitiyor o saltanatları.
Merak etme, düşüşleri ve kaçışları çok güzel olacak.

Siyasette dedikodularla adam karalama yöntemini ilk yapan Demirel'di.
Bir mitingde "İsmet İnönü asker kaçağı" dedi.
Yanındaki yardımcıları, "aman başkanım, adam Paşa" diye uyardı.
"Olsun, bu halk yutar" dedi.
Bu tarz, sağ siyasetin genel düsturu oldu ondan sonra.
Cindoruk da son zamanlarında anlattı bunları: ‘Asker kaçağı İsmet Paşa’!

AKP iktidara yürürken de bu işin en güçlüsünü Fetullahçi medya yapıyordu. Erbakan'ı da, Ecevit'i de, Baykal'ı da yediler.
AKP iktidar olunca bu işi artık tekel haline getirdi. Tüm medya kuruluşlarını kendine bağladı. Göebbels'e rahmet okutur hale getirdiler medyayı.
Velahasılı kelam, senin yandaş medyanın görüşünün muhalefet için ne önemi var @ÖzkanK?
Altı üstü sizin gibileri konsolide etmeye yeter çapları. Ve bitiyor o saltanatları.
Merak etme, düşüşleri ve kaçışları çok güzel olacak.

Ne dedikodusu? Ne yalanı? Ne adam karalaması. :D Ne medyası insanlar canlı görüyor.

Bunlar gerçekler. 12 yıldır insanlar canlı görüyor canlı şahit oluyor Kemal Kılıçdaroğlu'na. Ne yapabilir ne yapamaz herkes anlıyor görüyor. Bu kadar da yapmayın yani onu parlatacaksınız diye millete laf etmeyin. CHP seçmeni içinde oylama yapsalar ilk 3'e giremez Kemal Kılıçdaroğlu o kadar iddialıyım.

Ben bizzat Kemal Kılıçdaroğlu'nun mitingine gittim. Canlı göreyim nasıl diye. Yok abi geçmiyor söylemleri hitabet yok heyecan vermiyor insanlara. Umut aşılayamıyor çözüm sunamıyor.

Erdoğan'ın mitingine gittim. Yer gök inliyor seçmene dese ki hazırlanın yarın Rusya'ya savaşa gidecez. Millet hazırız yarın değil hemen gidelim diyecek gibi...

Sözünün bir değeri kıymeti yok Kemal Kılıçdaroğlu'nun. Çıkıyor Erdoğan kaçacak diyor belge yok bilgi yok. Erdoğan yolsuzluk yaptı diyor kanıtlayamıyor. Ben iktidar olursam şunu yapacam şuna el koyacam şunu yargılayacam diyor falan hiç biri geçmiyor bana. Yapabilecek bir lider olarak görmüyorum kendisini.
Bu kadar olumsuzluğa rağmen vatandaşta görmüyor ki oyları gram artmıyor. Zorlama adaylıkla zorlama bir şekilde kendini seçtirmeye çalışıyor. 12 yıl 10 seçim kaybet genede koltuğu bırakma!

Ne dedikodusu? Ne yalanı? Ne adam karalaması. :D Ne medyası insanlar canlı görüyor.

Bunlar gerçekler. 12 yıldır insanlar canlı görüyor canlı şahit oluyor Kemal Kılıçdaroğlu'na. Ne yapabilir ne yapamaz herkes anlıyor görüyor. Bu kadar da yapmayın yani onu parlatacaksınız diye millete laf etmeyin. CHP seçmeni içinde oylama yapsalar ilk 3'e giremez Kemal Kılıçdaroğlu o kadar iddialıyım.

Ben bizzat Kemal Kılıçdaroğlu'nun mitingine gittim. Canlı göreyim nasıl diye. Yok abi geçmiyor söylemleri hitabet yok heyecan vermiyor insanlara. Umut aşılayamıyor çözüm sunamıyor.

Erdoğan'ın mitingine gittim. Yer gök inliyor seçmene dese ki hazırlanın yarın Rusya'ya savaşa gidecez. Millet hazırız yarın değil hemen gidelim diyecek gibi...

Sözünün bir değeri kıymeti yok Kemal Kılıçdaroğlu'nun. Çıkıyor Erdoğan kaçacak diyor belge yok bilgi yok. Erdoğan yolsuzluk yaptı diyor kanıtlayamıyor. Ben iktidar olursam şunu yapacam şuna el koyacam şunu yargılayacam diyor falan hiç biri geçmiyor bana. Yapabilecek bir lider olarak görmüyorum kendisini.
Bu kadar olumsuzluğa rağmen vatandaşta görmüyor ki oyları gram artmıyor. Zorlama adaylıkla zorlama bir şekilde kendini seçtirmeye çalışıyor. 12 yıl 10 seçim kaybet genede koltuğu bırakma!
Memleketin başına çocuk başkan koysan şimdikinden iyi yönetir ülkeyi. En azından art niyeti olmaz. Tabi ülke yönetimi liyakat işi ve bu özellik şimdiki iktidarın hiçbir yerinde yok.
Kılıçdaroğlu aday olur mu bilmiyorum ama ülke yönetimi konusunda süper biri olması da gerekmiyor. 6'lı masanın adayı siyaset yapmayacak artık. En azından kendileri öyle diyor. Seçmen buna göre oy verecek. Cumhurbaşkanlığı'nın devleti temsil eden siyaset üstü bir merci olmasını istiyor.
Başkanlık sistemi denendi. Pişman oldu çoğunluk. Bu seçim isim yarışından çok rejim yarışı olacak.
AKP modeli mi demokrasi modeli mi diye tercihini yapacak.
Siyasetin asıl işleyişi içinde cumhurbaşkanının bir işlevi kalmayacak. Yani velev ki Kılıçdaroğlu CB oldu, yerine CHP'ye genel başkan olacak kişi daha önemli hale gelecek. Yeni CB rejim değisene kadar eski statüde görünse de 6'lı masa rejimi demokratikleştirmeye çalışacak. Tabi o dönemde HDP de kilit parti olacak. Rejim değişikliğine onlar da destek verecektir.
Sonraki seçimlerde sanırım İyi Parti merkez sağın ve ülkenin birinci partisi olacak. Yine CHP ile koalisyon yapıp yeniden hükumeti kurarlar. Akşener başbakan olur.

Son söz, 6'lı masanın adayı kim olursa olsun hepsi de şimdikinden iyi olacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı