Ümit Özdağ: "Yarın Reyhanlı'daki Suriye sınırına gidip ilk mayını döşeyeceğiz!"

Memleketin başına çocuk başkan koysan şimdikinden iyi yönetir ülkeyi. En azından art niyeti olmaz. Tabi ülke yönetimi liyakat işi ve bu özellik şimdiki iktidarın hiçbir yerinde yok.
Kılıçdaroğlu aday olur mu bilmiyorum ama ülke yönetimi konusunda süper biri olması da gerekmiyor. 6'lı masanın adayı siyaset yapmayacak artık. En azından kendileri öyle diyor. Seçmen buna göre oy verecek. Cumhurbaşkanlığı'nın devleti temsil eden siyaset üstü bir merci olmasını istiyor.
Başkanlık sistemi denendi. Pişman oldu çoğunluk. Bu seçim isim yarışından çok rejim yarışı olacak.
AKP modeli mi demokrasi modeli mi diye tercihini yapacak.
Siyasetin asıl işleyişi içinde cumhurbaşkanının bir işlevi kalmayacak. Yani velev ki Kılıçdaroğlu CB oldu, yerine CHP'ye genel başkan olacak kişi daha önemli hale gelecek. Yeni CB rejim değisene kadar eski statüde görünse de 6'lı masa rejimi demokratikleştirmeye çalışacak. Tabi o dönemde HDP de kilit parti olacak. Rejim değişikliğine onlar da destek verecektir.
Sonraki seçimlerde sanırım İyi Parti merkez sağın ve ülkenin birinci partisi olacak. Yine CHP ile koalisyon yapıp yeniden hükumeti kurarlar. Akşener başbakan olur.

Son söz, 6'lı masanın adayı kim olursa olsun hepsi de şimdikinden iyi olacak.

Baştan aşağı yanlış söylediklerin olması imkansız şeyler.

Yok altılı masa yönetecek. Yok Cumhurbaşaknı siyaset yapmayacak ortak karar alacaklar imkansız işler bunlar. Azcık siyaseti bile takip eden birisi bilir bunları. Yüzde 25 oy ile yüzde 0.5 oy nasıl ortak karar alır? Bu ülke eski yönetim şeklinide biliyor yaşınız 40 yaş üstü ise sizde fazlasıyla bilirsiniz. Açıkçası Erdoğan'da yıllarca öbür sistem ile yönetti pek fark yoktu sadece çoğunlu al gene tek adam gibi oluyon zaten!

Vatandaşın yönetim şekli umrunda bile değil. Vatandaşın tek derdi ekonomi. Ekonomi düşünüyor herkes.

Daha tezkere konusunda anlaşamayan muhalefet ortak karar nasıl alacak buna nasıl inanıyorsunuz akıl alır söylemler değil.

Daha geçen bir tarikat lideri öldü. Mesela bu konuda CHP ve diğer 4 parti nasıl anlaşacak? Din dersi konusunda nasıl anlaşacaklar LGBT+ konusunda nasıl anlaşacaklar.

Ayrıca eski sisteme dönünce İYİ parti en büyük CHP muhalifi olacaktır. Ortak hükümet kurmaları imkansız bence.

Daha tezkere konusunda anlaşamayan muhalefet ortak karar nasıl alacak buna nasıl inanıyorsunuz akıl alır söylemler değil.
Hepsi aynı fikirde olsa zaten ayrı ayrı parti kurmanın anlamı yok ki, hepsi tek partide birleşir. Fikir ayrılıkları iyidir. Demokrasinin ana kaynağı zaten fikir ayrılıkları.

Baştan aşağı yanlış söylediklerin olması imkansız şeyler.

Yok altılı masa yönetecek. Yok Cumhurbaşaknı siyaset yapmayacak ortak karar alacaklar imkansız işler bunlar. Azcık siyaseti bile takip eden birisi bilir bunları. Yüzde 25 oy ile yüzde 0.5 oy nasıl ortak karar alır? Bu ülke eski yönetim şeklinide biliyor yaşınız 40 yaş üstü ise sizde fazlasıyla bilirsiniz. Açıkçası Erdoğan'da yıllarca öbür sistem ile yönetti pek fark yoktu sadece çoğunlu al gene tek adam gibi oluyon zaten!

Vatandaşın yönetim şekli umrunda bile değil. Vatandaşın tek derdi ekonomi. Ekonomi düşünüyor herkes.

Daha geçen bir tarikat lideri öldü. Mesela bu konuda CHP ve diğer 4 parti nasıl anlaşacak? Din dersi konusunda nasıl anlaşacaklar LGBT+ konusunda nasıl anlaşacaklar.

Ayrıca eski sisteme dönünce İYİ parti en büyük CHP muhalifi olacaktır. Ortak hükümet kurmaları imkansız bence.
Önümüzdeki seçim 6'lı masa kazanınca geçici bir geçiş dönemi olacak. Fazla da uzun sürmeyecek.
Sonraki seçimde asıl koalisyon anlasmaları yapılacak. Buna 6'lı masanın hepsi girmeyecektir zaten.
DSP-MHP, CHP-MSP koalisyonları gördük.
"Erdoğan'ı rezil etmezsem namerdim" diyenler şimdi en büyük truva atları oldu.
Siyasetin altından çok sular akar. Zaten AKP-MHP-BBP ittifakı düşünce çok şey değişecek. Hele onu bir görelim de gerisi de ilmek ilmek işler.

Önümüzdeki seçim 6'lı masa kazanınca geçici bir geçiş dönemi olacak. Fazla da uzun sürmeyecek.

Hadi velev ki kazandı.( Kemal Kılıçdaroğlu aday olursa zor görüyorum.)

Nasıl geçiş süreci olacak? Matematik var 360 vekil nerden bulacaklar? Hadi buldular diyelim kendi hükümetini sonlardırması gerekir referandum sonrası. Tekrar iktidara gelecekleri ne belli? 300 vekil bulabilecek mi o şüpheli sen 360 aldırıp referanduma bile götürüyon ezbere.

Sistem değilti ve eski sisteme döndük diyelim. AKP veya onun yolunda çizgisinde bir parti gelip yüzde 30 alırsa ne olacak? En yüksek oy alan parti olduğu için başbakan onlardan çıkar! ne oldu şimdi? 1950 sonrası CHP kazara ilk defa tek başına iktidar oldu ve 1 yıl içerisinde hiç bir şey yapmadan tekrar seçime girip geri mi vermiş olacak?

1 yıl içerisinde ne yapabilirler yargı süreçleri bile en az 3-5 yıl sürer iken neyi değişterecek kimi yargılacak neyi düzeltecek CHP!

Resmen hayal kuruyor insanlara hayal satıyorsunuz. Azcık mantıklı düşünen bunların olmayacağını anlar.

Hadi velev ki kazandı.( Kemal Kılıçdaroğlu aday olursa zor görüyorum.)

Nasıl geçiş süreci olacak? Matematik var 360 vekil nerden bulacaklar? Hadi buldular diyelim kendi hükümetini sonlardırması gerekir referandum sonrası. Tekrar iktidara gelecekleri ne belli? 300 vekil bulabilecek mi o şüpheli sen 360 aldırıp referanduma bile götürüyon ezbere.

Sistem değilti ve eski sisteme döndük diyelim. AKP veya onun yolunda çizgisinde bir parti gelip yüzde 30 alırsa ne olacak? En yüksek oy alan parti olduğu için başbakan onlardan çıkar! ne oldu şimdi? 1950 sonrası CHP kazara ilk defa tek başına iktidar oldu ve 1 yıl içerisinde hiç bir şey yapmadan tekrar seçime girip geri mi vermiş olacak?

1 yıl içerisinde ne yapabilirler yargı süreçleri bile en az 3-5 yıl sürer iken neyi değişterecek kimi yargılacak neyi düzeltecek CHP!

Resmen hayal kuruyor insanlara hayal satıyorsunuz. Azcık mantıklı düşünen bunların olmayacağını anlar.
CHP nasıl tek başina iktidar oluyormuş?
Bu kadar insan konuşuyor, hepsi CHP'yi tek başına iktidar yapmak için mi yani?
CB ayrı, (geçici) iktidar ayrı yav!

6'lı masanın açıkladıkları bildirileri okuyor musunuz?

Bir gerçeklik var. Kim takar bildirileri! O bildirileri kendilerinin okuduğundan bile şüpheliyim. Canlı görülen yaşanan olaylar var. Bunlara çözüm bulamaz o masa.

-Sen şimdi altılı masanın tarikat ve cemaatleri kapatabileceğine inanıyon mu?

-Tarikat yurtlarını kapatabilirler mi?

-Din dersi ile ilgili veya Laiklik ile ilgili bir karar alabilirler mi?

-Dİyanet işleri başkanının görevlerini veya bütçesini azaltabilir mi o altı masa?

-Veya o altılı masadan Suriyelileri zorla gönderme kararı çıkabilir mi?

-En önemli mesele Kemal Kılıçdaroğlu her yere el koyacam her şeyi kamulaştıracam zorla alacam diyor. O masada ki diğer 4 parti hepsi serbest piyasadan özelleştirmeden yana iken nasıl olacak o iş?

-Verilen diğer uçuk kaçık vaadleri saymıyorum bile.

- 4 tane sağ muhafazakar partinin olduğu yerde nasıl getirecek İstanbul Sözleşmeisin geri CHP

-Veya o masadan Selahattin Demirtaş serbest kalmalı kararı çıkabilir mi? KHK ile atılanları geri almak çıkar mı?

Liste uzar gider... Mesela bildiri yayınlıyorlar diyorsun. Bana söyler misn bu altılı masanın Suriye politikası nedir? Libya politikası nedir? Rusya politikası nedir? S400 planları nedir? Kıbrıs planları nedir en ufak bir bilgi yok ortada. Böyle siyaset olmaz. Sabah akşam körlemesine Erdoğan eleştirip en ufak bir alternatif sunmuyorlar.

Siz görmek istemiyorsunuz.

Tamam ben bilmiyorum hadi ben cahilim diyelim siz söyleyin ne anlatıyorlar plan program proje olarak! Ne var o bildirilerde dişe dokunan vatandaşın faydasına? Sizce vatandaşın bildiri umrunda mı?

Hadi şunlara cevap ver öğreneyim.

Bana söyler misn bu altılı masanın Suriye politikası nedir? Libya politikası nedir? Rusya politikası nedir? ABD politikası nedir? S400 planları nedir? Kıbrıs planları nedir?

YPG ile nasıl mücadele edecekler PKK ile nasıl mücadele edecekler planları programları nedir?

Eğitim programları planları nedir?

En önemli mesele ekonomik politikaları nedir? Doları nasıl düşürecekler? Faiz arttıracaklar mı? İMF'den borç alacaklar mı? Özelleştirmeler ne olacak? En ufak bir bilgi yok ortada. Herkes kendi kafasına göre çalıyor. Azcık siyaseti takip eden herkes görüyor zaten.

İşsizlik ile yoksulluk ile nasıl mücadele edilecek? ( Çıkıp şimdi her muhtara bir yardımcı atayacaz işsizlik bitecek deme bana.)

İthal alınan doğalgaz petrol nasıl düşecek? Elektirik fiyatları nasıl düşecek. ( Bedava elektirik verecez deme çıkıp şimdi.)

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı