Ümraniye'de tinerciler tarafından saldırıya uğradım

Herhangibirigibi

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar gece Ümraniye metrosunun oraya gelmeden resimde gördüğünüz yerde seyir halindeydim. Yolun sonundaki ışıklara geldiğimde tinerci 2 kişi geldi. Biri 17 diğeri belki 18-19 yaşında 1 liran var mı diye sordular, yok dedim. Bu sırada tabii camım yarım açık, 1 tanesi şoför kapısının orada diğeri ön yolcu kapısının orada bekliyordu. Bir anda açık olan camdan elini sokup kapıyı içeriden açtı, (şoför kapısını) ben de gaza yüklendim bir anda kapının iç tarafını 2-3 saniye çekti kalkarken ve maalesef kapı döşemesi cam açma kapama düğmeleri olan parça çıktı. Ben gaza yüklendiğim sırada hem kapıyı tutuyordum kapanmadı parçayı elimle tuttuğum için neyse dümdüz gittim ortalama 500 mt ilerde sağa çekip döşemeyi çıkardım arka koltuğa atıp evime döndüm. Verilmiş sadakamız varmış çok şükür bana bir şey olmadı, babam da anlayış ile karşıladı canın sağ olsun sana bir şey olmasın dedi. Şimdi evde hala şoktayım.
Polisi neden aramadın diye soran olursa o an ki korkuyla aklınıza gelmiyor ve polisler ilgileneceğiz deyip baştan sağarlar diye aramadım. (Pişman oldum aramadığıma).

Dosya Ekleri

• Screenshot_20190924-234724_Maps.jpg
    Screenshot_20190924-234724_Maps.jpg
    130,7 KB · Görüntüleme: 233
  • 20190925_001652.jpg
    20190925_001652.jpg
    117,2 KB · Görüntüleme: 235
Son düzenleyen: Moderatör:
Böyle bir durumda camlari kapayın, kapıları kitleyin. Hatta onunuz bossa basın gidin.

Bu ülkede 5 TL için, 1 dal sigara icin öldürülen adam cok. Özelikle yaya iken üstünüzde varsa 5 10 bir şey verin. O giden para canınızdan değerli değil. Karşi çıkarsın döner takar bıçağı. Yerde kivrandiginla kalırsın. Kafaları güzel oluyor ve çoğunun kaybedecek bir seyi olmuyor. Bir şey olmaz demeyin, olanlarin da olmadan önce öyle söylediğini unutmayın.

Son düzenleme:
Bosna Bulvarın üzerinde oturuyorum sayılır ben de, o caddenin diğer ucu Çengelköy'e kadar uzanır bilirsin. O nokta Nato yolunu Ümnraniye'ye bağlayan, Medicana hastahanesinin kavşağı tam olarak. Pek fazla tinerci tarzı tipler yok aslında orada.

Polisi aramamakla hata yapmışsın çünkü devriye ekipleri sıkıntı çıkarak 10 kişinin 8'ini zaten tanıyor. Eliyle koymuş gibi bulurlardı 2 gün içerisinde. Polise bildirmek için geç değil kesinlikle.

Bosna Bulvarın üzerinde oturuyorum sayılır ben de, o caddenin diğer ucu Çengelköy'e kadar uzanır bilirsin. O nokta Nato yolunu Ümnraniye'ye bağlayan, Medicana hastahanesinin kavşağı tam olarak. Pek fazla tinerci tarzı tipler yok aslında orada.

Polisi aramamakla hata yapmışsın çünkü devriye ekipleri sıkıntı çıkarak 10 kişinin 8'ini zaten tanıyor. Eliyle koymuş gibi bulurlardı 2 gün içerisinde. Polise bildirmek için geç değil kesinlikle.
Bildirin aynı gün tekrar serbest kalıyorlar. Üzücü ama gerçek.

Bu ülkede savunma sanatı öğrenmek kesinlikle gerekli. Ona zaman yoksa yanınızda/arabanızda savunmak için bir şeyler bulundurun. Aksi taktirde her an yolda yürürken bile hayatınız elinizden alınabilir.

Bulurlardi ve sonra tahmin edin ne yaparlardi ?

Arkadaşlar "Nasıl olsa bir şey çıkmaz" kafası ile hareket ettiğiniz için bu kadar rahat bir şekilde huzursuz edebiliyorlar sizi. 1 yapar 2 yapar 3. yapışında denetimli serbestlik ile serbest kalır ama 4. kez yapamaz emin olun. Basit suç gibi görünse de toplum düzenini bozan hareketlerin de cezası var elbette.

Ben geçenlerde, sokakta kızların fotoğrafını çeken bir kişiyi ihbar ettim; geldiler yakaladılar. Şu an hapis yatmıyor ancak güzel bir sopa yemiştir, aynı suçu işlerken 2 defa düşünecek artık.
Sizler de "Başımızın gözümüzün sadakası olsun" modundan çıkarsanız; insanlar bir suç işleyeceği zaman 2. defa düşünür.

Biliyorum ülkede yargı sistemi gerçekten çok sıkıntılı. Amma ve lakin yapabileceğimiz tek şey "Var olan düzen içerisinde en mantıklı adım hangisi ise onu atmak".

Son düzenleyen: Moderatör:
Bulurlardi ve sonra tahmin edin ne yaparlardi ?
Tahmine gerek yok. Defalarca başıma geldi, olay anında veya hemen sonrasında 155'i arıyorsun. Bir veya birkaç saat sonra olay yerine geliyorlar. Olayı anlatıyorsun, kişiyi tarif ediyorsun. Sonra çekip gidiyorlar. Bir diğer senaryoda ise ısrarcı olursan gelip alıyorlar ve bu sefer de "şikayetçi misin?" gibi ahmakça bir soru ile karşı karşıya kalıyorsun. Günün sonunda ise aynı kişi yarın yine orada oluyor. Yıllarca Şaşkınbakkal'da Bağdat Caddesi üzerinde başıma gelen bu. Polis hiçbir işe yaramıyor, beni koruyacağına inancım sıfır.

Polisin bir şey yapacağına inanan kendini kandırıyordur. Umarım polise muhtaç olup da hayal kırıklığına uğramazlar.

Not: Bunları yazarken hemen aklıma geçen haftalarda polisin önünde bıçaklanarak öldürülen genç geldi.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı