Üniversite 4. sınıfta alttan kaç ders alınabilir?

bilmiyorumbnde

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, 3. sınıftayım. Alttan 6 dersim var güz döneminde. Bu dönemde 3 dersten kalacakmışım gibi görünüyor. 4. sınıfta alttan kaç ders alabilirim?

Belli bir AKTS sınırı olabilir bunu bize değil de öğrenci işlerine sorman lazım. Ayrıca devam zorunluluğu olup da devamdan kaldığın dersleri alttan alırken çakışan üst sınıf derslerini seçemiyorsun mesela. Bu gibi şeyleri en doğrusunu kendi öğrenci işlerine sorarak öğrenirsin. Her üniversitede hatta her fakültede farklı olabilir.

Kredi limitin yettiği kadar alabilirsin başka bir engelin yok. 1. sınıftan 7 tane alttan bırakan bir adam olarak her dönem ortalama 9-10 dersim vardı ve ek olarak +4 alttan ders alabiliyordum yani kredim bu kadarına yeterli oluyordu 5 ders aldığım hiç olmadı. Zaten alttan derslerini seçmeden güncel dönem derslerini alamazsın. Benim en büyük şansım alttan derslere devam zorunluluğum olmamasıydı o yüzden normal derslerimle çakışma derdim olmadan hepsini seçiyordum.

Dostum bu, üniversiteye göre değişiklik gösterir. Üniversitenin yönetmeliğini okuyun veya öğrenci işlerine sorun veya arkadaşlarınıza sorun bilen birisi varsa.

Geri
Yukarı