Üniversite Bölüm Tercihi

Ahmet Can07

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba ben bu yıl üniversite tercihi yapacağım. Kafamda meslek sayısını en aza indirdim ama hala kuşkularım var. Elektrik elektronik, Mimarlık, Elektrik mühendisliğinden birini seçeceğim. Bu mesleğin iş imkanları, devlete ataması, maaşları konusunda pek fikrim yok. Bilgisi olanların önerilerini bekliyorum.

Komşum Samsun'da elektrik elektronik mühendisliği bitirmişti. İzmir'de bir asansör firmasında asgari ücretle bi işe başladı. Sonra baktı olmuyor bıraktı. Mimarlık düşünebilirsin. Arkadaşım ITU'de mimarlık okuyor ve çok memnun olduğunu söyledi.

Aralarından, mimarlık daha mantıklı geliyor. Benimkisi sadece bir öneri. Seçim size kalmış.

Elektrik elektronik, Mimarlık, Elektrik mühendisliğinden birini seçeceğim. Bu mesleğin iş imkanları, devlete ataması, maaşları konusunda pek fikrim yok. Bilgisi olanların önerilerini bekliyorum.
Merhaba ben bu yıl üniversite tercihi yapacağım. Kafamda meslek sayısını en aza indirdim ama hala kuşkularım var. Elektrik elektronik, Mimarlık, Elektrik mühendisliğinden birini seçeceğim. Bu mesleğin iş imkanları, devlete ataması, maaşları konusunda pek fikrim yok. Bilgisi olanların önerilerini bekliyorum.
Hocam aradan 6 yıl geçmiş ama şuan ne yapıyorsunuz acaba bir şey karar verebildiniz mi.

Geri
Yukarı