Üniversite burs başvuruları ne zaman?

Daha fazla  
Başlıkta da belirttiğim gibi KYK sitesinde sadece Yurt başvuruları ile ilgili bilgiler var fakat ben özel bir yurda kaydolduğum için yurt başvurusu yapmadım. Acaba burs ile yurt başvurusu aynı mı yoksa daha sonraki bir tarihte mi yapılacak?

Burs başvurusu daha sonra başlıyor. Eylül'den sonra başlar büyük ihtimalle. Sonuçları aralık-ocak gibi açıklanıyor. İlk kredini de şubat ayında alıyorsun.

Burs başvurusu daha sonra başlıyor. Eylül'den sonra başlar büyük ihtimalle. Sonuçları aralık-ocak gibi açıklanıyor. İlk kredini de şubat ayında alıyorsun.
İlk bursu şubatta değil ocakta alıyorsun. Eğer burs veya kredi çıktıktan sonra e-devlet işlemlerini ilk burs verilene kadar bitirememişsen (bazı sorunlar çıkabiliyor) şubatta 2 ayınkini birlikte alıyorsun.

Çok teşekkürler arkadaşlar içime su serptiniz.

Şu anda başvurular başlamış mı? Başlamışsa nasıl yapabilirim?

Pek takip etmiyorum fakat ekim ayınca başlayacak diye duydum, henüz başlamadı. KYK'nın sitesinde anasayfaya 2 3 günde bir bakarsan zaten görürsün gizli saklı bir köşeye yazmıyorlar, televizyonlar da haber yapıyor zaten. İçin rahat olsun. :)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı