Üniversite haftada kaç gün ve kaç saat?

Hocam her dersten mi sınav oluyor oluyorsa kaç tane oluyor.

Her dersten sınav oluyor. Kaç tane sınav olacağı, okuldan okula değişir. Yıldızda 3 yapılıyor iken Marmara'da 2 yapılıyor. Bunun dışında hocaların "Quiz" dediği ara/sürpriz sınavlar olabiliyor.

Hocam önlisansda genellikle her gün okul oluyor tabi üniversiteye göre değişir ama genel olarak böyle. Önlisans kazanmak kolay bitirmek zordur. Lisansa zorla. Bazıları telefon ile oynamak serbest demiş 3. üniversitemi okuyorum daha önce Düzce Üniversitesinde okurken eline telefon alan dersten atılıyordu, hatta bir gün uyuyorum diye dersten atılmıştım :D Bak sana tavsiyem kesinlikle gideceğin üniversiteyi araştır, önlisans okuyacaksan okulunun kampüs içinde olmasına dikkat et eğer sosyal hayata önem veriyorsan. MYO lar genelde hep kampüs dışında olur ve hayatın lise 5 gibi olur.

Vize ve Finalden oluşur ama bazı üniversiteler araya quiz de sıkıştırabiliyor.
Eyvah. O üniversiteye gitmeyi düşünüyordum. Hayattan soğudum asla okumam. Merkez üniversitesi mi? Akçakoca mı?

Merhaba peki üniversite kılık kıyafet serbest mi?
Hocam ben MYO dan bahsediyorum merkezde ki. Fakülteler kampüsde yer alıyor fakültelerden şikayetçi olanı pek duymadım ama MYO uzak durmanı öneririm.
Merhaba bende üniversite düşünüyorum ön lisans benim üniversite merkez de myo nasıl oluyor biraz açıklarmısınız?
Eyvah. O üniversiteye gitmeyi düşünüyordum. Hayattan soğudum asla okumam. Merkez üniversitesi mi? Akçakoca mı?
Her gün 7 8 saat mi ders oluyor çok mu ağır oluyor?

Üniversitede kılık kıyafet tabikide serbest. Günlük ders saati değişebiliyor. 2 saatte olabilir 7-8 saate. İki ders için gitmek zorunda kalıyorsun bazen. 😃

Merhaba peki üniversite kılık kıyafet serbest mi?

Merhaba bende üniversite düşünüyorum ön lisans benim üniversite merkez de myo nasıl oluyor biraz açıklar mısınız?

Her gün 7 8 saat mi ders oluyor çok mu ağır oluyor?

Üniversitede kıyafet serbest.
Ders saatleri her gün farklılık gösteriyor. Mesela bir gün 2 dersin olur 1. ders sabah 9 öğlen 1, ikinci ders öğlen 2 ile 5 arasında olur. Diğer gün öğlen 1 ile 2 arasında 1 ders için gidersin, diğer gün hiç dersin olmaz gitmezsin.
MYO'lar 2 yıllık bölümler, bizim üniversitede bizim fakültenin bir bölümü onlara ayrılmış. Lisans'dan tek farkları sadece bölüm dersi görmeleri sanırım. Bana göre de Önlisans okumanızı önermem. Şu şartlarda pek umursanmıyor.

Üniversitede kıyafet serbest.
Ders saatleri her gün farklılık gösteriyor. Mesela bir gün 2 dersin olur 1. ders sabah 9 öğlen 1, ikinci ders öğlen 2 ile 5 arasında olur. Diğer gün öğlen 1 ile 2 arasında 1 ders için gidersin, diğer gün hiç dersin olmaz gitmezsin.
MYO'lar 2 yıllık bölümler, bizim üniversitede bizim fakültenin bir bölümü onlara ayrılmış. Lisans'dan tek farkları sadece bölüm dersi görmeleri sanırım. Bana göre de Önlisans okumanızı önermem. Şu şartlarda pek umursanmıyor.
Biraz açarmısınız nasıl bir önemsememe oluyor rica etsem. 😌

Biraz açar mısınız nasıl bir önemsememe oluyor rica etsem. 😌

Çoğu işveren şu anda kriter olaran minimum 4 yıllık üniversite istiyor. Ablamda Önlisans mezunu hangi işe başvuru yaparsa yapsın 4 senelik istediler. Ayriyeten Önlisans ve Lisans'ın aldığı maaş farkıda oluyor. Tabii kendini geliştirmen de bu işte çok önemli bir durum. 4 senelik her zaman ilk tercihin olsun. Bazı bölümlerin Lisans'ı yok onlara bir şey diyemem.

Geri
Yukarı