Üniversite hayatında asosyal olmam çok bir şey fark eder mi?

Ben üniversitede şu an söylediğin moddayım. Ayak üstü konuştuğum çok oluyor ama gerçek arkadaşlarım mı desen değiller. Sınıftan sadece 2 kişiyi kendime yakın görüyorum, zamanında güzel vakitlerimiz geçmişti ama kendilerinin vakti olmadığından ayak üstü muhabbetle sınırlı kalıyor.

Bu yüzden ben de kendimi saldım, onlarla da fazla iletişime geçmiyorum. Ders çıkışı üniversitenin yaşam merkezinde bilgisayarımı masaya koyup müziğimi açıyorum. Çevreyi izleyip internete dalıyorum.

Hocam üniversitede çoğu kişinin sosyalleşmekten anladıkları cafeler de orda burda gezmek. Ben ilk dönem sınıfta 4 5 kişiyle baya bir samimi olmuştum. Şimdi ise sadece ders notları, çıkar için takıldıklarını öğrendim. Şuan sınıftan 2 tane kafa dengi arkadaşım var. Onlarla ders aralarında muhabbet ediyorum. Sosyalleşmek zorunda hissetmeyin kendinizi.

Herkes sosyalleşme yollarını anlatmış ve üstü kapalı da olsa sosyalliği övmüş vs. ancak bir eksisi olmuyor. Networking dediğimiz şey arkadaş çevresi ile kurulan bir şey değil, özellikle de tuhaf yerlerdeki üniversitelerde. O yüzden çok sıkıntı olacağını sanmıyorum, bölüm ne bilmem ama dersler oldukça bayacağı için vakit de kalmıyor genelde.

Karı kız ortamı kurmanıza gerek yok. Neler varsa vardır. Herkes yaşamak zorun da değil kendinizi nasıl rahat hissediyorsanız öyle yaşayın. Arkadaş ilişkisi kurmak güzel bir olaydır ben de üniversite hayatımda üç veya dört kişi ile takılmıştım. Size önerim hiç olmazsa bir iki arkadaş olsun etrafınız da sosyal aktivite yaparsın, gezersin ve istediğini yiyip içebilirsin. Sonuçta bu yaşlarına bir daha gelmeyeceksin :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Karı kız ortamı kurmanıza gerek yok. Neler varsa vardır. Herkes yaşamak zorun da değil kendinizi nasıl rahat hissediyorsanız öyle yaşayın. Arkadaş ilişkisi kurmak güzel bir olaydır ben de üniversite hayatımda üç veya dört kişi ile takılmıştım. Size önerim hiç olmazsa bir iki arkadaş olsun etrafınız da sosyal aktivite yaparsın, gezersin ve istediğini yiyip içebilirsin. Sonuçta bu yaşlarına bir daha gelmeyeceksin :)
Yazan kişi kadın muhtemelen, düz mantık vasıfsız öğrenci kafasıyla karı kız ortamlarından bahsetmeye zaten gerek yok. "bu yaşlarına bir daha gelmeyeceksin" kısmı da sosyalliği övme amaçlı olmuş.

Şimdi karı kız ortamını, kızın kızlarla takıldığı diye söyledim dersen diye argoya Ekşisözlük üzerinden bakarak yazdım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yazan kişi kadın muhtemelen, düz mantık vasıfsız öğrenci kafasıyla karı kız ortamlarından bahsetmeye zaten gerek yok. "bu yaşlarına bir daha gelmeyeceksin" kısmı da sosyalliği övme amaçlı olmuş.

Şimdi karı kız ortamını, kızın kızlarla takıldığı diye söyledim dersen diye argoya Ekşisözlük üzerinden bakarak yazdım.

Sosyalliği övme değil önce iyi bir okuduğunu anlamaya çalış.

Klasik Türk, daha dilini bilmez. Güle güle :)

"Size önerim hiç olmazsa bir iki arkadaş olsun etrafınız da sosyal aktivite yaparsın gezersin istediğini yiyip içebilirsin sonuçta bu yaşlarına bir daha gelmeyeceksin :)."

Ben asla birisine sosyalleş, gez dolaş demiyorum bu bir öneri idi güzelleştirme değil ben de bu arkadaşımız gibi pek sosyal ortamlarda bulunan birisi değilim "sadece yaşanmışlığa dayalı öneri"anladın mı benim çok bilmiş kardeşim.

Ben asla birisine sosyalleş, gez dolaş demiyorum bu bir öneri idi güzelleştirme değil ben de bu arkadaşımız gibi pek sosyal ortamlarda bulunan birisi değilim "sadece yaşanmışlığa dayalı öneri" anladın mı benim çok bilmiş kardeşim.
"Ben asla birisine sosyalleş, gez dolaş demiyorum bu bir öneri idi."

Tamam :)

Yeni konular

Geri
Yukarı