Üniversite Hedefiniz ve Tavsiyeleriniz Neler?

• Konuyu başlatan Anıl Sezer
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 18
  • Görüntüleme 3B
A

Anıl Sezer

Ziyaretçi
Sınav yaklaştıkça daha çok düşünüyorum. Benim hedefimde Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi var. Orayı bir kazanayım var ya neler neler. :D Mezun olduktan 30 yıl sonra dahi aynı mutluluğu taşırım üzerimde. :) Sizin hedefiniz neresi? Ayrıca üniversite sınavına girmiş kişilerde bizlere tavsiye verirse çok iyi olur. En basitinden 400 puan almak için en az kaç net yapmamız lazım? :)

Üniversite okuyanlarda bölümlerini ve puanlarını yazarlarsa çok sevinirim. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Üniversite için en basitinden en başlarda not tutun. Bunun faydasını çok görürsünüz.
Ben meslek lisesi mezunuyum. Sınava girdim ama sınavsız geçiş hakkımı kullanarak 2 yıllık bölüme yerleştim.
Burdur Makü'de okuyorum şuan. Bilgisayar Programcılığı 2.sınıf. Ben bazen okuyup okumadığımı bile tam olarak anlayamıyorum. Her şey serbest olduğu içindir herhalde.
Birde tabi öğrenci evinde kalıyorum. Tavsiyem eğer imkanınız varsa en samimi olduğunuz arkadaşlarınızla tutun evi. Birde olur olmaz basit şeylerden tartışmayın. :D

Ek olarak ikinci öğretim bana göre çok kötü. İnsanın düzeni bir anda alt üst oluyor. Ama rahatlıkları da var tabi.

Üniversite için en basitinden en başlarda not tutun. Bunun faydasını çok görürsünüz.
Ben meslek lisesi mezunuyum. Sınava girdim ama sınavsız geçiş hakkımı kullanarak 2 yıllık bölüme yerleştim.
Burdur Makü'de okuyorum şuan. Bilgisayar Programcılığı 2.sınıf. Ben bazen okuyup okumadığımı bile tam olarak anlayamıyorum. Her şey serbest olduğu içindir herhalde.
Birde tabi öğrenci evinde kalıyorum. Tavsiyem eğer imkanınız varsa en samimi olduğunuz arkadaşlarınızla tutun evi. Birde olur olmaz basit şeylerden tartışmayın. :D

Ek olarak ikinci öğretim bana göre çok kötü. İnsanın düzeni bir anda alt üst oluyor. Ama rahatlıkları da var tabi.

Şu hukuk fakültesini bir kazanayım notun kralını tutacağım. GVZ alıp hocaların yakalarına bluetooth kulaklık ile kağıda dökeceğim. Sonra da onları satıp parayı kıracağım. :D Tüm plan hazır. Yeter ki şu hukuk fakültesini kazanayım. Tek dileğim o. :)

Bir hayal belki ama hedef işte ; Boğaziçi Üniversitesi makina mühendisliği veya yönetim bilişim sistemleri istiyorum yada İstanbul Teknik Üniversitesi uçak mühendisliği.

Ben Bilgisayar Mühendisliği'ne yeni girdim, yarım dönem hazırlıkta o kadar boştum ki canım sıkılmıştı :D Şimdi bölümdeyim ve Midtermler başlayacak Mart sonunda, CS hariç diğer dersler çok sıkıyor, Java'yla uğraşması çok zevkli :D Ah bir de lablarda ufacık hatadan 5 puan kırmasa asistanlar daha iyi olacak. :/ Sonuç olarak Bilgisayar Müh. tavsiye ederim. Sınava hazırlanma konusunda da şu önerileri verebilirim. Sakın çalışmayı Mart ortasına-sonuna bırakayım deme! Hayatta yetişmiyor, denedim oldu. Konuları çalışın önce, test çözmeyi bir kenara koyup bütün konulara hakim olmalısınız. Mesela çalışma şekli de şöyle olabilir ki ben hep böyle çalıştım, açın kitabınızı defterinizi, oradaki konuyu boş bir A4 e özetleyin, şemalar yapın, notlar alın, her konu için yapın bunu. Sınav anında ise sakın moral bozmayın! Heyecan, biraz korku kesin olacak. Ancak ve ancak, sakın ha moralinizi bozmayın. Matematik zor geçerse boş verin geçsin, herkese zordur -tabi çalıştıysanız-. Diğer bölümlere kafanız boş geçin, düşünmeyin kötü geçen bölümü. Moral bozarsanız yapacağınızdan daha kötüsünü yaparsınız %100. Şimdilik aklıma gelenler bunlar. Başka sorularınız olursa sorabilirsiniz. Facebook'tan da sorabilirsiniz ;)

Peki okulu önerir misin? Bir de iş imkanı bakımından iyi midir? Diplomalı işsiz olmayı düşünmüyorum.

Önce üniversiteye girişte puanın çok bir önemi yok sıralama çok daha önemli. Kaçtan almış ona bakman lazım. Üniversiteyi kazanmak için tavsiye istersen sana söyleyebileceğim tek şey var düzenli ders çalışmak. Bunun dışında bir şey gerekmez. Kendini motive etmeye çalış herkesin farklı bir motive olma şekli olur. Bir de saçma sapan kişisel gelişim şeyleri var kafa bulandırır rahat olmaya bak.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı