Üniversite için 25.000 liraya kadar laptop önerisi

Crosshair kasa kullanıyor MUX yok.
Crosshair kasa nasıl hocam? Baktığımda kötü gibi geldi. GL serisinin yenilenmişi herhalde. Ama Jarrod'un videosunda, işlemci 50-60w arasına sınırlanmışken maksimum fan hızında 89 derece olmuş. Biraz çok gibi.
Siz hangisini önerirsiniz?

Ayrıca çok soru soruyorum, rahatsız ediyorsam kusura bakmayın. Hepsine cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. Malesef ülkemizde çok pahalı cihazlar olduğu için emin olmak istiyorum.

Sıkıntı yok hocam, sıcaklıkları konusunda net emin olmadığım için pek önermiyorum zaten bende, çok az testi var olanlar da yüksek derecelerde dolaşıyor.

Crosshair kasa nasıl hocam? Baktığımda kötü gibi geldi. GL serisinin yenilenmişi herhalde. Ama Jarrod'un videosunda, işlemci 50-60W arasına sınırlanmışken maksimum fan hızında 89 derece olmuş. Biraz çok gibi.
Siz hangisini önerirsiniz?

Ayrıca çok soru soruyorum, rahatsız ediyorsam kusura bakmayın. Hepsine cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. Maalesef ülkemizde çok pahalı cihazlar olduğu için emin olmak istiyorum.

Dediğiniz gibi GL serisinin yenilenmiş hali soğutması idare eder seviyede.

Dediğiniz gibi GL serisinin yenilenmiş hali soğutması idare eder seviyede.
GL65 Leopard SFK-062 almıştım geçen sene.
10750H vardı, ondan canım yandı. Hem çok sesli, hem 90 derecelerde geziyordu işlemci. O yüzden yanaşmam daha. GF ve GL serisi MSI alınmaz bence bu durumda.
Bana soğutması cidden kötü gibi geldi, 58W sınırlanmış 12700H'ı 80 90 derecelerde tutabiliyor anca.

GL65 Leopard SFK-062 almıştım geçen sene.
10750H vardı, ondan canım yandı. Hem çok sesli, hem 90 derecelerde geziyordu işlemci. O yüzden yanaşmam daha. GF ve GL serisi MSI alınmaz bence bu durumda.
Bana soğutması cidden kötü gibi geldi, 58W sınırlanmış 12700H'ı 80 90 derecelerde tutabiliyor anca.

Undervolt ile kullanılsa çok sorun olacağını sanmıyorum.

Arkadaşlar merhaba. Bilgisayar mühendisliği bölümü için bilgisayar arıyorum. Bütçe maksimum 25.000 TL.
Aklımda 3 bilgisayar var ama çok kararsız kaldım, sizlerin de görünüşünü almak istedim.
2. ele karşı değilim, değecek bir şeyse olabilir.
Bildiğim kadarıyla mühendislik için basit bir laptop bile iş görüyor ama almışken iyi bir şey almak istiyorum, malum enflasyon çok yüksek.

Aşağıdaki laptopu 24.830 liradan havale ile aldım ancak ödemesini yapmadım.
İşlemcisi ve MUX olması çok iyi olsa da ekranı kötüymüş, bir de Acer servisi kötü diyorlar.

Aşağıdaki laptopu 2. el olarak buldum, yaklaşık 20.000 TL. 3-4 aylık, az kullanılmış. MUX var mı tam bilmiyorum. Genel olarak beğendim ama emin de olamadım.

Aşağıdaki laptop (ROG STRIX Scar III 17 inch) da 2. el, kutusu garantisi falan yok ama. Sanırım MUX da yok.
(Benim baktığım modelde HDD yok, sadece 512 GB SSD var.)

O bütçelere çıkılabiliyorsa en mantıklı tercih Acer Nitro olacaktır. Özellikle bilgisayar mühendisliği için Intel işlemcili cihazlar ideal ve 12.nesil Intel Core işlemcili Acer Nitro'lar bu konuda üzmez. Intel Core i7-12700h çok güçlü bir işlemci.

12. nesil işlemcilerde kilit vardi galiba acilabiliyorsa undervolt la iyi olur evet. GF alınmaz ama bence GL kasalar gene iyi.

Yeni konular

Geri
Yukarı