Üniversite için bölüm tavsiyesi

Agah gibi

Hectopat
Bu soruyu size sormam çok mantıklı değil biliyorum. Beni yanlış anlamayın. Meslek lisesinde okuyorum. Yiyecek içecek hizmetleri bölümü öğrencisiyim. Uzun süredir Çanakkale onsekiz mart üniversitesi gastronomi ve mutfak sanatları bölümüne girerim diye düşünüyordum. Uzun süredir hayatımı dinime göre yaşamaya çalışan biriyim. İlahiyat okumak aklımdan geçmiyor değil. Fakat ailemin pek sıcak bakacağını sanmıyorum. Siz ne önerirsiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Gastronomi seçmeden önce belki bir mutfak tecrübesi edinmek faydalı olabilir karar verme açısından. Gerçi pandemi dolayısıyla restoranlar kapalı ama yaza ne olur bilinmez.

Eğer yemekle ilgiliysen zaten bu bölümü de okuduğuna göre senin için çok iyi olur. Ben üniversitede aşçılık tercih ettim, ilk hafta derslere girdiğimde ben hariç herkesin çok ilgili olduğunu, her şey hakkında en azından bir şeyler bildiklerini, benim hiçbir şey bilmediğimi fark ettim, kendimi kötü hissettim ve sonra okulu dondurdum, şu an işe girdim çalışıyorum. Diyeceğim o ki asla sevmediğin bir bölüme gitme, gerçekten seviyorsan, az da bilgiliysen o bölümü tercih et, benim yaptığım hatayı yapma. Evet, aşçılığı çok isteyerek yazdım, zaten ilk tercihimdi ama hiçbir şey bilmeden gitmek saçmaymış. Belki de ben yanlış düşünüyorumdur.

Yeni konular

Geri
Yukarı