Üniversite için dizüstü bilgisayar önerisi

Bütçe
7000-8000

rbetül

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Bu ay 29 Ekim'de kampanya olur ihtimali ile bekleyerek dizüstü bilgisayar almak istiyorum (dolar da şansıma 9.3 oldu ama neyse:/ ) şöyle ki öğretmenlik bölümündeyim. Eğitimin yanı sıra yeri geliyor ödev olarak biz oyun tasarlıyoruz. Ben de oyun oynarım yüksek sistem gereksinimi duymayanlardan hatta uzun vadede kodlamaya da ilgi duyuyorum. Belki ufaktan giriş yaparım aynı zamanda dizi film anime sesli kitap vs arşivi yaparım ve telefonumun yedeklerini falan bilgisayara alırım. Neyse genel olarak bu isteklerim doğrultusunda yeterli gelmeyeceğini bildiğim için şimdilik yerleşik 8 GB RAM olan iki slotlu bir PC alayım dedim ekran kartı da paylaşımsız 2 GB'lık olsa yeter diye düşündümm marka olarak da kafama ASUS koydum ve araştırma yaptım, MediaMarkt'ta ve Vatan da birer PC buldum ancak birinin ekran kartı daha iyi birisinin de slotu fazla (aynı zamanda SSD kapasitesi daha yüksek)
Bunun ekran kartı daha yüksek ama tek slot varmış yani en fazla 16gb ram yapabilirim hem de ssd kapasitesi az

bunun ise i5 10. nesil(öbürü 11. nesil ) iki slotun bir tanesi dolu ileride bir tane daha sekizlik ram takar yükü dengeler stabilite sağlar diyordum ancak bunun ekran kartı daha düşük
Düşündüklerimi, araştırdıklarımın bana göre artısını eksisini sizlerle paylaştıktan sonra lütfen bana yardımcı olabilir misiniz etrafımda danışabileceğim bu konuları sorabileceğim birileri de yok artık zaman da daralıyor karar vermem gerekiyor. Şimdiden teşekkür ederim zaman ayırıp düşüncelerinizi benimle paylaştığınız için<3

Son düzenleyen: Moderatör:
MSI Bravo 15 A4

Buna ne dersiniz? Çok güzel bir fiyatı var şu anda. Hem 2 tane m2 ssd yuvası var hem de sonradan yükseltme yapabileceğiniz 2 slot olan RAM yeri. Kaçırmayın derim bu fiyata.
Fena değil bunu alabilirsiniz.

@rbetül

Attığınız 2 dizüstü de çöp bilginiz olsun. Onlara 7000 lira vereceğinize sobaya atıp ısının. :D

Yeni konular

Geri
Yukarı