Advertisement

Üniversite için ev mi yurt mu?

swica

Hectopat
Katılım
4 Mayıs 2019
Mesajlar
259
Makaleler
1
KYK çıkmaz gibi düşünüyorum çünkü ev İstanbul'da ve maddi durum açısından Allah'a şükür çok bir sorun yok. Özel yurtların fiyatı tam olarak ne kadardır bilmem İstanbul'da ablam 2000 TL veriyor. Aylık 1.500 TL kazancım var. Şahsen bu kadar parayı ya da daha fazlasını sırf yurda vermektense arkadaş toplayıp eve çıkmak daha cazip gibi geliyor. Sizce mantıklı mıdır? Hem daha ucuza gelir hem de daha avantajlı. Onun dışında sırf 1500TL yetmez gibi geliyor. Eve çıkan insanlar çalışmadan o kadar parayı nereden buluyorlar. Kaç kişiyle çıkarsam bu para bana bir ay boyunca yeter?
 

Ariess

Femtopat
Katılım
19 Mayıs 2022
Mesajlar
11
KYK çıkarsa ne âlâ, ben de KYK'da kaldım açıkçası eve çıkan arkadaşlarıma nazaran yine KYK'yı seçerdim. Her şey halihazırda ne de olsa. Çünkü malum kira, hesap, ev işi diye diye vakit isteyen bir hal alıyor haliyle. Yine de önemli olan kendi rahatlığınız nasıl istiyorsanız.
 

Margot Robbie

Hectopat
Katılım
14 Nisan 2018
Mesajlar
1.145
Çözümler
5
Yer
Queensland
Yurt her zaman daha mantıklıdır. Özellikle İstanbul gibi bir yerde. Ancak o da çok sıkıntı, yurt sıkıntısı var. KYK çıkarsa hiç düşünme direkt KYK'da kal. Yani sırtını bir yere yasla bi müddet, beğenmezsen çıkarsın.
 

Yeni konular

Yukarı