Üniversite için laptop vs masaüstü PC

Gençler herkese merhaba. Benim 13 bin TL kadar param var. Üniversiteye gideceğim için uygun bir Gaming laptop arıyorum.

Aklıma takılan bir soru var:
Babam üniversiteye bilgisayar için 5 TL para verdi. 16 bin TL'ye bir laptop var ASUS ROG STRIX RTX 3060.
Bilgisayarcı arkadaşım asla laptop alma pişman olursun diyor. (FPS oyuncusuyum)
Üniversiteye gidince yüksek ihtimalle o kadar fazla oyun oynamayacağım.
Size asıl sorum şu:
Elimde 7 8 milyar kadar kalsın ve ASUS 1650 Ti 16 GB RAM'li bir laptop mu alayım yoksa 16 TL'lik laptopu mu alayım?
İlk seçenek daha yakın geliyor ama etrafa danışmak istiyorum.

FPS oyunu oynuyorsanız RTX'li laptop bence de saçma olurda 2 yıllık üniversiteye mi gideceksiniz yoksa 4 yıllık mı? 2 yıllık içinse bence laptop yerine PC bakının derim.

Benim üniversitem de çok laptop ile sunum yaptığım için zorunluydu. Siz de öyle olur mu bilmem ama bence üniversite için laptop şart.

Değerli hocam, ☝

Öncelikle bir hususa hususi açıklık getirmek istiyorum. Zira konu başlığı yanlış. :)

Laptop: Dizüstü demek bildiğimiz üzere...
PC: Personel Computer (Kişisel bilgisayar)
Desktop: Masaüstü

Bu bağlamda sorunuzun "Laptop vs Desktop" veya "Dizüstü vs Masaüstü" olması daha sağlıklıdır. Çünkü Laptop da bir PC'dir. 🙏🤗

İl dışında okuyacaksanız tabii ki Dizüstü PC öneririm.

Başarılarınız daim olsun üstadım. 🙌

@ENES GÖKTUĞ COMART

Gençler herkese merhaba. Benim 13 bin TL kadar param var. Üniversiteye gideceğim için uygun bir Gaming laptop arıyorum.

Aklıma takılan bir soru var:
Babam üniversiteye bilgisayar için 5 TL para verdi. 16 bin TL'ye bir laptop var ASUS ROG STRIX RTX 3060.
Bilgisayarcı arkadaşım asla laptop alma pişman olursun diyor. (FPS oyuncusuyum)
Üniversiteye gidince yüksek ihtimalle o kadar fazla oyun oynamayacağım.
Size asıl sorum şu:
Elimde 7 8 milyar kadar kalsın ve ASUS 1650 Ti 16 GB RAM'li bir laptop mu alayım yoksa 16 TL'lik laptopu mu alayım?
İlk seçenek daha yakın geliyor ama etrafa danışmak istiyorum.

Masaüstü kullanıcısı olarak laptop öneririm yani ben üniversiteye gitsem kesinlikle laptop tercih ederdim.
Bitirince satardım sonra zaten kendi mesleğim olacağı için biraz daha koyar masaüstü alırdım.

Masaüstü kullanıcısı olarak laptop öneririm yani ben üniversiteye gitsem kesinlikle laptop tercih ederdim.
Bitirince satardım sonra zaten kendi mesleğim olacağı için biraz daha koyar masaüstü alırdım.
Masaustu kullanicisi olarak asiri haklisin. Ben laptop almadigima bin pismanin. O kadar cok kablo var ki. Bileydim beklerdim ve guclu bir laptop alirdim.

Geri
Yukarı