Üniversite için MacBook geçilmeli mi?

Nejat İşler

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar hepinize merhaba. Şimdi benim sorunum şu: Elimde Monster Tulpar T7 v19.3.1 var. Bu sene üniversiteye gideceğim. Ama MacBook kullanmak gibi bir düşüncem var. Oyun oynamanın dışına çıkmak istiyorum. Oyunda oynamıyorum zaten uzun zamandır. Edebiyat, sanat ile uğraşıyorum. Şu anki bilgisayarım ağır ve taşıması zor. Bir yerde otururken kolaylık sağlar durumu da devreye giriyor, MacBook'a yönelmek için tabii. Elimde ki bilgisayarı satıp MacBook'a yönelsem yanlış mı olur sizce? Belki benden farklı düşünüyorsunuzdur. Sizlere sormak istedim. Cevaplarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar hepinize merhaba. Şimdi benim sorunum şu: Elimde Monster Tulpar T7 v19.3.1 var. Bu sene üniversiteye gideceğim. Ama MacBook kullanmak gibi bir düşüncem var. Oyun oynamanın dışına çıkmak istiyorum. Oyunda oynamıyorum zaten uzun zamandır. Edebiyat, sanat ile uğraşıyorum. Şu anki bilgisayarım ağır ve taşıması zor. Bir yerde otururken kolaylık sağlar durumu da devreye giriyor, MacBook'a yönelmek için tabii. Elimde ki bilgisayarı satıp MacBook'a yönelsem yanlış mı olur sizce? Belki benden farklı düşünüyorsunuzdur. Sizlere sormak istedim. Cevaplarınızı bekliyorum.

Bilgisayardan memmunsan gerek yok.

Monster'dan kurtulun, Mac'e bulaşmayın hocam... Kesinlikle tavsiye etmiyorum. Onun yerine işinizi görebilecek üst düzey iş için üretilmiş güzel laptoplar bulabilirsiniz. Zarif ve Performanslı...

Bilgisayardan memmunsan gerek yok.
Bir yere taşıyamıyorum. Sorunum orada. Macbook hem hafif hem de şarj süresi çok gidiyor diye biliyorum. Oyun oynayarak zamanımı da harcamak istemiyorum açıkçası.

Oyun oynamanın dışına çıkmak için Mac almak zorunda değilsiniz ki. Ultrabook alsanız bir tane o da aynı işi görür. İlla OS değiştirmek isterseniz o başka.
Dışarıda kullanım için de değiştirmek istiyorum. Ama kararsızım.

Monster'dan kurtulun, Mac'e bulaşmayın hocam... Kesinlikle tavsiye etmiyorum. Onun yerine işinizi görebilecek üst düzey iş için üretilmiş güzel laptoplar bulabilirsiniz. Zarif ve Performanslı...
Ne öneriyorsunuz?

Bir yere taşıyamıyorum. Sorunum orada. MacBook hem hafif hem de şarj süresi çok gidiyor diye biliyorum. Oyun oynayarak zamanımı da harcamak istemiyorum açıkçası.

Tavsiyeme kulak verin hocam Sırf marka diye Mac kullanmak saçma. İşletim sistemi de çok saçma OS'un. Windows candır :)

Bir yere taşıyamıyorum. Sorunum orada. Macbook hem hafif hem de şarj süresi çok gidiyor diye biliyorum. Oyun oynayarak zamanımı da harcamak istemiyorum açıkçası.

Hocam kuzenimde var yeni aldı daha çok memnun zaten macbook için iş ve öğretim için ideal diyorlar bütçeniz ve merakınız varsa ve işini göreceğine inanıyorsanız almanız kesinlikle mantıklı.

Hocam Mac alın kafanız rahat etsin. İnanın diğer ulrabook'ların derdini çekmektense MacBook alıp yola devam etmek en mantıklısı. Merak ettiğiniz sorular varsa yıllardır Mac platformunda özelliklede MacBook 'ta deneyimi olan biri olarak yardımcı olabilirim.

Bir yere taşıyamıyorum. Sorunum orada. MacBook hem hafif hem de şarj süresi çok gidiyor diye biliyorum. Oyun oynayarak zamanımı da harcamak istemiyorum açıkçası.

Ne öneriyorsunuz?

MacBook maalesef gereksiz pahalı, bir sürü Apple fanboyu gelip beni linçleyecektir ama umurumda değil.

ASUS ROG STRIX serisine bakmanı öneririm, oldukça ergonomik, hafif, tasarımı çok şık, küçük, oyun bilgisayarı olmasına rağmen tır gibi ses çıkarmıyor. Ne performansından kısarsın ne de taşınılabilirlikten.

Yeni konular

Geri
Yukarı