Üniversite için masaüstü mü, dizüstü mü?

Emin Bozgeyik

Kilopat
Katılım
3 Ağustos 2014
Mesajlar
846
Makaleler
11
Yer
The Earth
Mühendislik bölümünden mezun oluyorum bu sene. Benim normalde çizim ile alakam yok. Ama projede lazım olduğu için öğrenmiştim. Dizüstü bilgisayarın lazım olduğunu o zaman gördüm. Mimarlık, mühendislik okuyan veya proje ile uğraşan bütün bölümler eninde sonunda bir araya geliyorlar. Dizüstü bir tercih değil! Almaktan başka şansınız yok.
 

Mortis06

Hectopat
Katılım
24 Haziran 2018
Mesajlar
2.364
Çözümler
12
Yer
Ankara
Bölüm fark etmeksizin bir üniversite öğrencisi için doğru tercih dizüstü bir bilgisayardır. Okulda veya arkadaşların ile ders çalışırken, proje hazırlarken çok daha faydalı. Masaüstü ile eve bağımlı oluyorsun adeta, şahsen 1 yıl kadar öğrenci evinde masaüstü kullandığım için rahatlıkla söyleyebilirim. RTX 3060'lı bir laptopta işinizi görebilir gibi.
 

abk39

Centipat
Katılım
17 Ağustos 2021
Mesajlar
1.382
Dizüstü alınması tavsiye ederim. Kolay taşınabilir olması önemli. Mesela bir sunum yapacaksınız, bir fuara gideceksiniz,bir ekip işinde çalışacaksınız, dersten sonra okulda çalışmak isteyeceksiniz gibi durumlarda eliniz kolunuz bağlanır. Diğer insanların bilgisayarlarını ödünç almak istersiniz ama bu o kadar rahat bir yol değil.
 

429905

Decipat
Katılım
18 Şubat 2021
Mesajlar
1.304
Çözümler
4
Neden illa bilgisayar götürmeliyiz, okulun bilgisayarları yok mu? Flash bellek ile gerekli dosyayı alsam okul bilgisayarında açsam gibi?

Hocam kendi bilgisayarınız kadar rahat çalışamazsınız diğer derslerdede not almak için iyi bir seçenek bence sesli kayıt uygulamaları kullanmak falan isterseniz. Hocanın dediklerini birebir yazılı kaynak yapabilirsiniz :D
 

Yeni konular

Yukarı