Üniversite için masaüstü mü, dizüstü mü?

Merhaba, bu yıl çizgi film ve animasyon bölümü için çalışıyorum, hedefim oturduğum ildeki bir üniversiteye tam burslu gitmek, şehir dışını hiç düşünmüyorum. Şimdiki laptopum Intel HD 520'ye sahip, doğal olarak hem oyun hem de animasyon için hiç iyi değil.

Alttaki iki sistemden birini almayı düşünüyorum fakat üniversite dizüstü bilgisayar isterse ne yaparım bilmiyorum. Üniversiteler dizüstü bilgisayar ister mi?

Laptop net.

12 yıldır laptop kullanıyorum ve artık iyice bıktım. Üniversitede de laptop kullanmak zorundaysam kötü.

Genelde dizüstü mü istiyorlar?
Bende dizüstü istiyorlar sanarak kasamı sattım (Pişmanım..) fakat yazılım vs. okumuycaksan üniversitede kimse senden böyle bir şey istemiyor ayrıca eve çıkıcaksan masaüstü almanı tavsiye ederim.

Bir üniversite öğrencisi için laptop kaçınılmaz. Yeri gelecek derslerde, buluşmalarda, kütüphanede kullanacaksın. Özellikle çizim ile uğraşıyorsan onu yanında taşımak senin için görev haline geliyor zaten. Masaüstü tercih edip sonradan büyük pişmanlık yaşatma kendine. İyi düşün, iyi seçim yap.

Yeni konular

Geri
Yukarı