Çözüldü Üniversite internetinden sitelere ve oyunlara girilmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

rensquestions

Femtopat
Merhaba, kampüste oturuyorum ve evde üniversitenin internetini kablolu kullanıyoruz. Yanlış olmasın ama birkaç yıldır her şeyi açıyordu sonra VPN (ücretli Kaspersky) kullanmaya başladım dizi siteleri, Steam ve oyunlar için. Son 2-3 aydır ise VPN de çalışmıyor hatta bağlanmıyor bile. Oyuna girebilmek için mobil hotspot internet aldım 1 kereliğine ama yetmiyor. Her iki haftada bir 60-70 lira az değil.
Önerebileceğiniz bir şey var mı? Başka bir VPN açar mı?

Not: VPN ping falan düşürüyor elbet ama çok değil. Mesela 150 ping sabit gösteriyordu ama kendi telimden bağlandığımda 50 ping göstergesiyle aynı performansı veriyordu.

Çözüm
Merhaba, kampüste oturuyorum ve evde üniversitenin internetini kablolu kullanıyoruz. Yanlış olmasın ama birkaç yıldır her şeyi açıyordu sonra VPN (ücretli Kaspersky) kullanmaya başladım dizi siteleri, Steam ve oyunlar için. Son 2-3 aydır ise VPN de çalışmıyor hatta bağlanmıyor bile. Oyuna girebilmek için mobil hotspot internet aldım 1 kereliğine ama yetmiyor. Her iki haftada bir 60-70 lira az değil.

Not: VPN ping falan düşürüyor elbet ama çok değil. Mesela 150 ping sabit gösteriyordu ama kendi telimden bağlandığımda 50 ping göstergesiyle aynı performansı veriyordu.

Proton VPN kullanıyorum. Ping oranı az ve güzel. Onu deneyebilirsiniz.
Ayrıca freedome VPN de güzel.
Oyunlar çok az internet yiyor aslında. Lol falan bir oyunda 60-70 mb falan yiyordu en fazla o da. Hangi oyunları oynuyorsunuz ve hangi internet paketini alıp kullanıyorsunuz mobil için? Onun dışında diğer sorununuz hakkında bir bilgim yok malesef.

Çözüm
Oyunlar çok az internet yiyor aslında. LoL falan bir oyunda 60-70 MB falan yiyordu en fazla o da. Hangi oyunları oynuyorsunuz ve hangi internet paketini alıp kullanıyorsunuz mobil için? Onun dışında diğer sorununuz hakkında bir bilgim yok maalesef.

Valorant oynuyorum sadece. Her gün girmiyorum ama girdiğimde de fazla oynuyorum 😅 3 tırmanış 2 dm 3 rekabet desem 2.5-3 saat falan ediyor. İşte ilk defa aldım paket o da Turkcell'in hotspot 10GB'ıydı.

2,5 - 3 saat oynasan 200-250mb falan yer. 30 gün oynasan 6-7,5 gb. Aslında fazlasıyla yetmesi lazım. Güncellemeri katmıyorum tabi işin içine.

2,5 - 3 saat oynasan 200-250 MB falan yer. 30 gün oynasan 6-7, 5 GB. Aslında fazlasıyla yetmesi lazım. Güncellemeri katmıyorum tabii işin içine.

Ben de anlamadım gerçekten neden bu kadar yiyor. 24 Eylül'de aldım 10GB'lık paketi bugün 600 MB kaldı? Arka planda bilgisayar bir şey mi yapıyor bilmiyorum senin dediğin gibi. Bakmam lazım. Çok teşekkür ederim ilgilendiğin için.

Dün ve bugün biraz denedim. Dizi sitelerini açtı çok şükür ama birkaç oyuna girdim, tıkanmalar çok oluyor. Programı satın alırım TR serverına bağlanabilmek için ama euro bazlıymış o sıkıntı işte. Yine de çok teşekkür ederim dizi izleyebilirim artık.

Dün ve bugün biraz denedim. Dizi sitelerini açtı çok şükür ama birkaç oyuna girdim, tıkanmalar çok oluyor. Programı satın alırım TR serverına bağlanabilmek için ama euro bazlıymış o sıkıntı işte. Yine de çok teşekkür ederim dizi izleyebilirim artık.

Discord kullanıyorsanız paylaşabilir misiniz? VPN sorununuz için yardım edebilirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı