Üniversite Kaydını Dondurunca Askerlik Tecili Devam Eder mi?

Daha fazla  
Profil Kapağı
1523313609
Daha iyi bir üniversite kazanmak için sınava tekrar hazırlanmak istiyorum. Kayıt yaptırsam ve okul kaydımı dondursam askerlik tecilim ne durumda olur? Tecil devam eder mi yoksa bozulur mu? Yardımcı olur musunuz? Teşekkürler.

Yaş 29'u geçmediği sürece sıkıntı olmaz. En kötü 2-3 ay asker kaçağı görünürsün ama gelip de almazlar. Okul kaydını dondurma, devam etsin ama gitme. Başka üniveriteye çalış eğer özel okul değilse maddi sıkıntı yoksa niye donduruyorsun?

Öğrencilik hükmün kalktığı için sıkıntı olur. Sistemde kaçak görünmen ne kadar zaman alır bilmiyorum.
Kayıt dondurunca öğrencilikten çıkarsın ama öğrencilik hakkın durur.

Öncelikle teşekkürler cevabınızdan ötürü.
Peki devamsızlık durumunda okul kaydı siliniyor mu? Yani madem kayıt dondurmam sorun çıkaracak, derslere gitmesem de evde bir yıl ders çalışsam kaydım silinir mi?

Öğrencilik süresini aşmadıysanız silinmez. O süre de asıl eğitim süresinin 1,5-2 katı falan oluyor. Ama başarısız dersleriniz olacağı için burs vb. durumlar sıkıntıya girer. Derslerden DZ aldığınız için de o dersleri tekrar aldığınızda yoklamaya katılmanız gerekir.

Yaş 29'u geçmediği sürece sıkıntı olmaz. En kötü 2-3 ay asker kaçağı görünürsün ama gelip de almazlar. Okul kaydını dondurma, devam etsin ama gitme. Başka üniveriteye çalış eğer özel okul değilse maddi sıkıntı yoksa niye donduruyorsun?
Kusuruma bakmayın, bir işim çıkmıştı ondan yazdığınız iletiyi kaçırmışım. Dediğiniz gibi özel okul değil, gitmemem durumunda bir sıkıntı çıkmayacak o yönlerden fakat devamsızlık yapmamdan ötürü kaydımı silmezler mi? Ya da tecilimi devam ettirirler mi devamsızlık yaptığım halde.
Öğrencilik süresini aşmadıysanız silinmez. O süre de asıl eğitim süresinin 1,5-2 katı falan oluyor. Ama başarısız dersleriniz olacağı için burs vb. durumlar sıkıntıya girer. Derslerden DZ aldığınız için de o dersleri tekrar aldığınızda yoklamaya katılmanız gerekir.

Anladım hocam, çok teşekkür ederim yanıtınıza. Ben zaten bu üniversitede kalıcı olmayacağım. Maksat sadece bana bir yıllık tecil hakkı kazandırması, isteğim daha iyi bir okula yerleşmek neticede. Dolayısıyla derslere katılmayacağım. Burs gibi bir durumum yok ondan bir sıkıntı çıkmıyor anladığım kadarıyla. Tecilim devam edecekse de hiç sorun yok. Çok teşekkürler ilginize.

Tecil hakkı için açık üniversiteye kayıt olsaydınız daha mantıklıydı. Lise'den sonra 2 yıl zaten senin kendi hakkın var bir yere gitmeden tecil edebiliyorsun. O dolduysa da açık üniversiteden ettirirdin. Normal üniversiteyi tecil için okuyanı ilk defa görüyorum dediğim gibi dondurma. Gitme derslerden kalırsın ama kaydını silmezler. En son sene bitince üniversiteyi bırakacağın zaman git kaydını aldır.

Ben de bu senenin başında dondurdum ve hala bozulmadı, bu seneki yeni güz dönemi başlayınca sanırım her şey belli olacak. Ama bildiğim kadarıyla tecil düşmüyor.

Tecil hakkı için açık üniversiteye kayıt olsaydınız daha mantıklıydı. Lise'den sonra 2 yıl zaten senin kendi hakkın var bir yere gitmeden tecil edebiliyorsun. O dolduysa da açık üniversiteden ettirirdin. Normal üniversiteyi tecil için okuyanı ilk defa görüyorum dediğim gibi dondurma. Gitme derslerden kalırsın ama kaydını silmezler. En son sene bitince üniversiteyi bırakacağın zaman git kaydını aldır.

Bunu düşünmedim değil ama ücretleri epey pahalı geldi. Aileme de büyük yük olmak istemiyorum bir yandan. Bu iki gün detaylı düşüneceğiz SWOT analizi yapacağım AÖF ve üniversite seçeneklerini değerlendireceğim. Dediğiniz gibi AÖF de gayet mantıklı ve daha az derdi tasası olacak gibi. Değerlendireceğim. Teşekkürler tekrardan.

Hocam şurayı anlamadım lütfen açıklarmısınız '' liseden sonra 2 yıl zaten senin kendi hakkın var bir yere gitmeden tecil ettirebiliyorsun '' dediniz ya hocam orayı anlamadım lütfen açıklar mısınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı