Üniversite kazandıktan sonra ne yapılmalı?

TEST LİAN

Centipat
Makaleler
1
Merhaba herkese iyi sosyaller. Yaşım 20. hayalim hep yönetim bilişim sistemlerini okumaktı. Çünkü hem yazılım hem de tüm bilişimi içeren ve geleceği çok çok parlak olan bir meslek.

Teyzem ve eniştem bu işi yapıyorlar açık dürüst konuşalım. Ayda ikisi toplam 115 bin lira para kazanıyor. Şirketleri var İstanbul'da. Ve şirkette birisi müdür diğeri ise genel müdür? Tüm akrabalarımız 2 yıllık bilgisayar programcılığı gibi (yanlış anlaşılmasın) basit bölümler bitirdiler. Ve hepsini yanlarına aldılar. 10 bin lira maaş ile falan başlattılar. Bana da yıllardır yönetim bilişim kazan sana koltuğu verelim çıkalım biz senin elinden tutalım vs. bana iyi bir gelecek sundular bende şansımı kaçırmak istemedim ve hayallerimde olan bir bölümü bu sene kazandım. Kapadokya üniversitesini kazandım kaydımı vs. falan da yaptım her şey hazır :) şimdi beni anladınız. Sorun şu okulun kendi özel yurdunda kalacağım devlet yurdu değil yeni bir Gaming laptop aldım hem oyun hem yazılım vs. için. Valiz falan da var ama neler götüreyim sizce mesela mini çay makinesı tıraş makinesı falan götürmek isterim ama yasak mı değil mi bilemedim. Laptopum biraz pahalı ve geleli 3 gün oldu ayrıca Apple Watch 5 gibi elimden kolumdan her yerimden teknolojik bir alet edavat var. Ve çalınmalarından korkuyorum yanlış anlamayın beni insanız sonuçta. Nasıl bir yol izlemeliyim neler yapmalıyım bana hem yurt hem de genel olarak üniversite hayatı olarak biraz tavsiye verirseniz sevinirim kendimden de ufacık bahsedeyim aşağıda yorumlarınızı bekliyorum teşekkürler :)

Adım anıl 20 yaşımdayım 12 yaşımdan beri bilgisayar donanımı ve yazılımı ile haşır neşirim bilgisayar benim için bir yaşam tarzından öte bir durum. Çok arkadaşım yoktur ailemden bir sürü insan kaybettim sizlere ömür. Olgun bir insanım görmüş geçirmiş bir insanım 4 yıllık bir ilişkim var mutluyum huzurluyum ama her şeyi kafasına takan çıktığı merdivenleri bile istemsizce sayan ve lanet olsun ki motor gibi çalışıp durmak bilmeyen zihinsel ve fiiziksel beni çok yıpratan bir beynim var.

Yeni konular

Geri
Yukarı