Üniversite Mezunları 2. Üniversite Sınavına Girdiğinde Okul Puanları Eklenir mi?

Alio6

Hectopat
Bu sene üniversite mezunu olacağım. Tekrar üniversite okumak istiyorum, devlet lise diploma puanını ekliyor mu? Yoksa hiç puan vermiyor mu?

Son düzenleyen: Moderatör:

waffennord

Decapat
Okul puanı dediğiniz şeyin süresi 2 yıl yani diyelim 12.sınıfsınız gittiniz üniversiteye, 1. sınıfta o puan geçerli olmaz ama 2. sınıfta girerseniz o okul puanı eklenir. Bu diğer durumlarda da geçerlidir. Üniversiteye kaydınız okul puanınızı silmez sadece belli bir süre deaktif eder.
Düzenleme, Deaktif dediğim okul puanı eklenmez değil sadece 1/2'si eklenir.

Vavien.

Terapat
Makaleler
6
Yer
İstanbul
Bir üniversiteye kayıt yaptırdıysanız ki yaptırmışsınız, devlet puan vermiyor.

Kılavuzda böyle bir bölüm bulamadım. Kaynak gösterir misiniz?

Genel tanım: X yılı tercih yapıp kazandıysanız X+1 yılı sınavında okul puanı yarıya düşürülür. Kılavuz burada, ben göz attığım halde aksi bir şey göremedim.
İnsanlara yanlış bilgi vermeyelim.

Siz de deaktif eder demişsiniz. Puanın yarısı geliyor, deaktiflik gibi bir durum söz konusu değil.

waffennord

Decapat
Kılavuzda böyle bir bölüm bulamadım. Kaynak gösterir misiniz?

Genel tanım: X yılı tercih yapıp kazandıysanız X+1 yılı sınavında okul puanı yarıya düşürülür. Kılavuz burada, ben göz attığım halde aksi bir şey göremedim.

Siz de deaktif eder demişsiniz. Puanın yarısı geliyor, deaktiflik gibi bir durum söz konusu değil.
Hocam düzenledim sonradan fark ettim yanlış yazdığımı.

hmzsrtprk

Femtopat
Peki hocam ben 2018'de YKS girdim, şu an 3. sınıfım üniversitede ama seneye 2. üniversite düşüyorum. 2 yıllık PC programcılığı OBP bana TYT ve YKS artı olarak gelir mi? Veya benim zaten 2018'de puanım var, tekrar girmem gerekir mi başka bir bölüm okumam için? Soruma cevap verirseniz çok sevinirim.

Yukarı