Üniversite öğrencisi kredi kartı almalı mı?

Kredi kartı almalı mıyım?

• Oy verenlerin toplamı
    149
İş bankası öğrenciye 1300 TL veriyor. Hepsini harcasan bile aylık asgari aşırı düşük. En fazla 250 TL ödüyorsun.
Ben kullanıyorum. Faiz sıkıntım olmadı.

20 yaşındasın kankam ya, bir zahmet kendi ihtiyaçlarınızı kendiniz alın.
Kanka, burası Türkiye. Sürüsün mü akşama kadar garsonluk yaparak? İş bankası 1300 TL'lik kredi veriyor. Hepsini harcasan bile aylık çok az asgari ödüyorsun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Enparanın ön ödemeli kartını çıkarıp sonrasında kredi kartına başvurabilirsin. Çok kullanışlı ve hayat kurtaran ayrıca hesap işletim ücreti bulunmayan bir karttır kendisi.

Kredi kartı kullanmasını bilene en büyük dost, bilmeyene en büyük düşman. Ben de bu sene üniversiteye başlayacağım ve almayı düşünüyorum. Ama ince eleyip sık dokumalısın. Çünkü her bankanın avantajı farklı. Mesela ben World Card almak istiyorum çünkü çoğu sitede teknoloji alışverişlerinde peşin fiyatına 9 taksit yapmakta. Bu yüzden telefon alıp taksitlendirip kendi harçlıklarımla öderim diye düşünüyorum. Buna benzer düşüncelerin varsa iyi araştır ve iyi bir banka seçimi yap. Bazı bankalar var ki bırak sana destek olmayı aksine köstek oluyorlar. Ama harçlıklarımla geçinirim diyorsan hiç bulaşma.
Bana sorarsanız ben Vakıfbank kredi kartı öneririm. Devlet bankası olmasından dolayı faizleri özel bankalara göre düşük ama World Card olarak geçtiği için en avantajlı kredi kartlarından bir tanesi.

Son düzenleme:
Kredi kartı kullanmasını bilene en büyük dost, bilmeyene en büyük düşman. Ben de bu sene üniversiteye başlayacağım ve almayı düşünüyorum. Ama ince eleyip sık dokumalısın. Çünkü her bankanın avantajı farklı. Mesela ben World Card almak istiyorum çünkü çoğu sitede teknoloji alışverişlerinde peşin fiyatına 9 taksit yapmakta. Bu yüzden telefon alıp taksitlendirip kendi harçlıklarımla öderim diye düşünüyorum. Buna benzer düşüncelerin varsa iyi araştır ve iyi bir banka seçimi yap. Bazı bankalar var ki bırak sana destek olmayı aksine köstek oluyorlar. Ama harçlıklarımla geçinirim diyorsan hiç bulaşma.
Bana sorarsanız ben Vakıfbank kredi kartı öneririm. Devlet bankası olmasından dolayı faizleri özel bankalara göre düşük ama World Card olarak geçtiği için en avantajlı kredi kartlarından bir tanesi.
Bütün bankaların kredi kartlarının faiz oranları aynı olur çünkü TCMB tarafından belirleniyor. Ayrıca telefon alışverişi taksitlendirilmez.

Bütün bankaların kredi kartlarının faiz oranları aynı olur çünkü TCMB tarafından belirleniyor. Ayrıca telefon alışverişi taksitlendirilmez.
Neden taksitlendirilemiyor? İnternetteki alışveriş sitelerinde telefonlar için taksit yapılıyor diye biliyordum ben.
Sizin dediğinizden sonra internette araştırdım son kanunlara göre herhangi bir sorun olmuyor. Hepsiburada, gittigidiyor gibi firmalarda gayet kredi kartlarına taksit imkanı var telefon almak için. Hatta ticari kartlara peşin fiyatına 9 taksit yapıyorlar.

Son düzenleme:
Yanlışım yok ise cep telefonu alışverişlerinde sadece ticari kartlar taksit seçeneği sunuyor. Ticari kartlara da herhangi bir kısıtlama gelmemişti zaten. Alışveriş kredisi ile yine taksitli telefon satın alınabiliyor.

Bilinçli bir kullanıcı olacaksanız almanızı tavsiye ederim. Kolaylık sağlayacaktır size. Limiti de çok düşük tutmanızı öneririm. Zaten öğrenciye 500-1000 TL gibi limitler anca çıkıyor. Siz yine de 500 gibi bir limit isteyin en fazla.

@madlyn Faizin adını değiştirince Bug’a giriyor olabilir.

Son düzenleme:
Yanlışım yok ise cep telefonu alışverişlerinde sadece ticari kartlar taksit seçeneği sunuyor. Ticari kartlara da herhangi bir kısıtlama gelmemişti zaten. Alışveriş kredisi ile yine taksitli telefon satın alınabiliyor.
Anladım. Demek ki ben yanlış biliyormuşum kusura bakmayın. Ama böyle bir kanun olması çok saçma.

Yeni konular

Geri
Yukarı