Üniversite okumaya gerek var mı?

Makaleler
44
0 temelim var. Yaklaşık 5 yıldır ders yüzü görmedim. Ders görmeme sebebim hastalık. Eylül 2017'den beri tedavi görüyorum.

Temelim yok. Hiçbir şey bilmiyorum. Bunun için bir sene çalışıp denemek sıkıntı olur mu? ODTÜ, İTÜ vb. gibi üniversite kazanmak hayal zaten.

İş hayatına atıldım ancak çalıştığım için; eve yorgun argın geliyorum. Bu şekilde olabilir mi?

Ama işi bırakıp sadece derse çalışmak gibi bir lüksüm yok.

Son düzenleme:
Üniversite para kazandırmaz. Para kazanmak istiyorsan üniversite okuma. Üniversite adam olan için kişisel gelişim yeridir. İnsanlar burada öğrendikleriyle para da kazanabilir.

Ün yapmış üniversiteler de dahil mi?

En iyi üniverste de olsa farkını ortaya koyman lazım sıralamada ilk 1K ya girdin diyelim. Seninle o sıralamaya yine yüzlerce insan giriyor senin onlardan farkın ne ki? Neden sana iyi iş, iyi imkanlar, fazla maaş verilsin bir özelliğin bir fikrin var mı diğerlerinden seni ayıran.

Okuyacağın bölümün diplomasıyla birlikte yetkiler de geliyorsa, ve sen bu sektörde çalışacaksan bence gerekli. Ama böyle bir durum söz konusu değilse sana kalmış bir durum. Kendi işini yapacaksan, yukarıda belirtiğim bir sebep olmadıkça gereksiz bence.

Ticarete atılacak zeka ya da sermaye yoksa okuman lazım.
Su ürünleri bölümünden mezun olup üniversite okumak boş iş diyenlerden olmamak için de iyi bir bölüm okuman lazım.

Peki hocaların kalitesi üniversiteye göre mi değişiyor? Yoksa devlet nereye atarsa mı? @LAPSEKİLLİ BIG SMOKE

Tabii değişir dostum. Kırıkkale'den mezun bir öğretmen ile Gazi'den mezun bir öğretmen aynı olur mu hiç?

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı